Logo
Wydrukuj tę stronę

Akcja ratunkowa na Solinie. Poszkodowane trzy kobiety

Akcja ratunkowa na Solinie. Poszkodowane trzy kobiety Fot. materiały KPP Lesko

Podczas gwałtownej burzy zagrożone zostały dwa kajaki, którymi po Zalewie Solińskim pływały trzy turystki z Krakowa. Kobiety zostały uratowane przez policjantów.

11 lipca około godziny 15 nad Polańczykiem pogoda nagle się załamała. Nad Bieszczadami przeszła gwałtowna burza

- Policjanci patrolujący teren Jeziora Solińskiego mimo gwałtownego wiatru i ulewnego deszczu zauważyli w okolicach cypla Werlasu dwa kajaki zalewane falami, z których osoby głośno wzywały pomocy. Po dopłynięciu na miejsce okazało się, że jedna z dziewcząt wpadła do wody - informuje komenda powiatowa Policji w Lesku.

Pomocy potrzebowały dwie 27-latki i jedna 24-latka, mieszkanki Krakowa. Podjęto akcję ratowniczą. Turystki wyciągnięto na pokład policyjnej łodzi. Zabezpieczono kajaki.

Policja apeluje do osób wybierających się nad akweny wodne o zapoznanie się z prognozami pogody oraz uważne jej obserwowanie, zwłaszcza podczas dłuższych rejsów. Przebywanie na jeziorach podczas burzy jest bardzo niebezpieczne. Grozi nam nie tylko wiatr szkwałowy ale i porażenie piorunem. Jeśli widzimy nadciągającą burzę, starajmy się jak najszybciej dopłynąć do brzegu!

red.

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2018