Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/sport/2009/05/21/a

Karnasiewicz wygrywa Srebrne Muszkiety

altW dniach 14-15 maja rozegrano szkolne zawody strzeleckie „O Srebrny Muszkiet”, które były eliminacjami do finału centralnego w Zielonej Górze. W czwartek rywalizowali chłopcy, natomiast w piątek dziewczyny.

Czwartek należał do Piotra Karnasiewicza z 2 LO w Krośnie, który to wygrał klasyfikację indywidualną z wynikiem 568/600 z ogromną przewagą nad resztą stawki.

Jego drużyna jednak nie wygrała klasyfikacji zespołowej. 4 miejsce zajął Maciej Jakubowicz (ZSP nr 6) natomiast 9 Tomasz Jerzak (również 2 LO).

{gallery}sport/2009/05/21/a{/gallery}

W piątek zawody wygrała Lidia Prugar (ZSP nr 4), jednak jak sama mówi był jej to najgorszy rezultat od wielu lat. Pozostałe zawodniczki „Nafty” to Aneta Zuzak (ZSP nr 5) – 4 miejsce, Patrycja Czaja (ZSP nr 4) – 7 miejsce i Anna Szarek (ZSP nr 4) – 11 miejsce. Klasyfikację zespołową wygrały dziewczyny z ZSP nr 4 w Krośnie, i to one będą reprezentowały nasze województwo w Zielonej Górze. Startowało 34 chłopców i 19 dziewczyn reprezentujących łącznie 14 zespołów z całego województwa.

„Srebrne Muszkiety“ to konkurencja KSP60L (z dodatkowymi ograniczeniami w zakresie szczegółów technicznych broni) dla uczniów szkół, polegająca na oddaniu 60 strzałów w pozycji leżącej z odległości 50m do tarczy o średnicy 15,45 cm. Finał w Zielonej Górze odbędzie się w dniach 7-10.06.