KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pierwszy Nocny Maraton Pływacki już 30 maja. Płyniemy dla Maćka!

Basen przy ul. Wojska Polskiego stanie się miejscem ustalenia rekordu w "maratonie pływackim". Imprezie przyświeca cel charytatywny, zbierane są środki na pomoc dla Maćka Huczwy. Ruszyły zapisy.

REKLAMA


Już 30 maja odbędzie się Pierwszy Nocny Maraton Pływacki. Uczestnicy ustanowią rekord przepłyniętego dystansu oraz będą zbierać pieniądze na rehabilitację małego Maćka.

Pomoc dla Maćka
Maciuś urodził się z ciężkim niedotlenieniem. Od pierwszych chwil walczył o życie. Ma wadę ośrodkowego układu nerwowego, porażenie czterokończynowe, padaczkę, jest dzieckiem leżącym, słabo stabilizuje głowę.

Przeszedł dializoterapię, gdyż zmaga się z niewydolnością nerek. Nie widzi. W pierwszych latach życia karmiony był przez PEG, ale dzięki mozolnej rehabilitacji powróciła sprawność przełykania pokarmów i ssania. Mimo choroby i cierpienia jest bardzo pogodnym dzieckiem. Maciuś jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów. Wymaga regularnej, intensywnej rehabilitacji, która przynosi efekty, ale jest kosztowna. Czeka go długa droga, aby polepszył sprawność.

- Wierzymy, że z Państwa pomocą osiągniemy nasz cel. Za zgromadzone pieniądze chłopiec będzie mógł wyjechać na turnus rehabilitacyjny, skorzystać z dodatkowych zajęć terapeutycznych - zwracają się rodzice Maćka, Anna i Rafał

Ruszyły zapisy
O Maratonie informowaliśmy już w połowie kwietnia: Charytatywny maraton pływania dla Maćka. Ustanawiamy rekord w Krośnie! Ustanawiamy rekord w Krośnie! Portal KrosnoCity.pl obejmuje imprezę patronatem medialnym.

Wszelkie informacje publikowane na są na stronie Klubu Pływackiego Masters, gdzie znajdziesz kartę zgłoszeń (www.masters.krosoft.pl) oraz na facebooku: I NOCNY CHARYTATYWNY MARATON PŁYWACKI.

Maraton odbędzie się w nocy 30/31 maja (sobota/niedziela) od godziny 20.00 do godziny 6.00.

PROGRAM ZAWODÓW:
godz. 20.00 - 21.00 - dzieci najmłodsze (szkoła podstawowa)
godz. 21.00 - 24.00 - młodzież szkolna (gimnazjum, szkoła średnia)
godz. 24.00 - 06.00 - dorośli (uczestnicy pełnoletni)
Godziny dla poszczególnych grup wiekowych mogą ulec zmianie ze względu na liczbę zgłoszeń w danej kat. wiekowej.

Zgłoszenia do zawodów należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie, do 15 maja 2014 r. (piątek) włącznie. Po upływie w/w terminu zgłoszenia nie będą przyjmowane.

W przypadku zbyt dużej liczby zgłoszeń (ze względu na ograniczoną liczbę miejsc), organizator zastrzega sobie możliwość ich wcześniejszego zakończenia. Decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń.

Uczestnik zakwalifikowany do zawodów otrzyma informację o przybliżonej godzinie startu w imprezie, którą zobowiązuje się zaakceptować. Indywidualne godziny startu zawodników zostaną opublikowane na stronie internetowej www.masters.krosoft.pl, po zakończeniu zgłoszeń. Przed dokonaniem zgłoszeń należy zapoznać się z regulaminem.

Pływacy zajmą 6 torów jednocześnie. Na każdym będą pływały po 2 osoby. Organizatorzy przewidują, że jedna osoba będzie pływała maksymalnie przez dwie godziny. Chodzi o to, by najsprawniejsi pływacy zwolnili miejsce innym.

Za ukończenie określonego dystansu przewidziane są szklane medale. Dodatkowo przewidziano pamiątkowe kubeczki także dla tych, którym kondycja nie pozwoli przepłynąć całego dystansu. Maćkowi może pomóc każdy, niezależnie od poziomu umiejętności.

Przez cały czas organizatorzy będą zliczać odległości. Przez noc przepłyną w sumie ponad 100 kilometrów. Już dzisiaj zapowiadają, że Nocny Maraton Charytatywny ma stać się imprezą cykliczną. - Co roku będziemy starali się pobić rekord, równocześnie pomagając kolejnemu dziecku - zapowiadają Mastersi.

Na karcie zgłoszeń chętni będą deklarować dystans i godziny, w których chcą popłynąć. To ułatwi organizację.

I Nocny Maraton Charytatywny uzyskał wsparcie gminy Wojaszówka, skąd pochodzi Maciek oraz Miasta Krosna, gdzie działa Klub Pływacki Masters.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?