Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Ewelina Marcisz - Polka z werwą

Ewelina Marcisz - Polka z werwą Fot. archiwum prywatne Eweliny Marcisz

Do drugiego etapu konkursu "Polacy z Werwą" w kategorii sport została zakwalifikowana Ewelina Marcisz, biegaczka narciarska z Korczyny. W drugim etapie to kibice wybierają kto znajdzie się w finale i powalczy o nagrodę główną czyli grant o wartośći 50 000zł. Głosować do 6 września na stronie organizatora.

REKLAMA"Polacy z werwą" to prestiżowy plebiscyt, którego celem jest pokazanie największego potencjału naszego kraju - młodych utalentowanych Polaków. Ludzi, którzy dzięki swojej wiedzy, talentowi, ale też pasji i wytrwałości tworzą rzeczy wielkie, nieznane szerszej opinii publicznej. Inicjatorem i organizatorem plebiscytu "Polacy z werwą" jest PKN ORLEN. Pierwsza edycja odbyła się w 2013 r.


www.polacyzwerwa.pl

Nauka, Medycyna, Kultura i sztuka, Ochrona środowiska, Innowacje w biznesie, Design architektura oraz Sport, to dziedziny niezwykle istotne dla dynamicznego rozwoju kraju. To także kategorie plebiscytu, w którym już po raz trzeci wybrani zostaną najlepsi z najlepszych. Siedem kategorii, mechanizm wyboru laureatów, a także setki tysięcy oddanych głosów w poprzednich dwóch edycjach i wybitne grono dotychczasowych Laureatów, czynią plebiscyt "Polacy z werwą" niezwykle ważnym i prestiżowym wydarzeniem. Głosować można klikając TUTAJ oraz za pośrednictwem FaceBook'a.


www.polacyzwerwa.pl

Dla osób biorących udział w głosowaniu przewidziana jest loteria nagród (m.in. IPhony 6 i zaproszenia na galę wręczania nagród). W późniejszym terminie od 1 sierpnia do 6 września również zmotoryzowani będą mogli głosować na stacjach PKN Orlen i za pośrednictwem strony VITAY.

Ewelina Marcisz to biegaczka narciarska, w której drzemie potencjał by zostać kolejną polską królową nart. Pochodzi z Korczyny, a reprezentuje Klub z Ustrzyk Dolnych.

- Tego talentu nie wolno zmarnować - mówi o niej Justyna Kowalczyk. Marcisz jest typem wojownika, który walczy do końca i pokonuje swoje słabości, by wznieść się na szczyt swych możliwości. Zarówno indywidualnie, jak i z drużyną.

Przed biegaczką spod Krosna rysuje się piękna sportowa przyszłość. Na Mistrzostwach Świata w Falun była ważnym ogniwem sztafety i choć zmagała się z ogromnym bólem, pokonała dystans na 5 km łyżwą i Polki zajęły doskonałe, piąte miejsce. Indywidualnie zajęła 25 lokatę w sprincie techniką klasyczną.
 
Marcisz to uparta i wytrwała zawodniczka. Pracowita i solidna. Jej kariera rozwija się stabilnie. Z zawodów na zawody podnosi poziom i zajmuje coraz wyższe lokaty. Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się 30 grudnia 2007 r. podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Zajęła wtedy 21. miejsce w sprincie techniką dowolną.
 
W 2009 r. wystartowała na Zimowym Europejskim Festiwalu Młodzieży w Szczyrku, gdzie była między innymi dziesiąta w tej samej konkurencji. W 2010 r. wystąpiła na Mistrzostwach Świata Juniorów w Hinterzarten. Jej najlepszym indywidualnym wynikiem było tam piętnaste miejsce w biegu łączonym na 10 km oraz jedenaste miejsce w sztafecie. Rok później, podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Otepää w biegu łączonym na 10 km była piąta, a w biegu na 5 km techniką dowolną zajęła 17. pozycję.
 
W 2011 roku zadebiutowała na dużej seniorskiej imprezie startując na Mistrzostwach Świata w Oslo. Wspólnie z Justyną Kowalczyk, Pauliną Maciuszek i Agnieszką Szymańczak zajęła tam ósme miejsce w sztafecie, a indywidualnie zajęła 47. miejsce w sprincie stylem dowolnym oraz 54. miejsce w biegu na 10 km klasykiem. W Pucharze Świata zadebiutowała 20 listopada 2010 r. w Gällivare, gdzie zajęła 79. miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym. Niedawno wywalczyła srebrny i brązowy medal uniwersjady w Strbskim Plesie.

pd

1 komentarz

 • Spidermen

  Spróbowałem zagłosować i znowu tradycyjnie :
  "Podaj swoje imię i nazwisko oraz e-mail."
  a potem spam,spam i znowu spam.
  Albo i tak :
  Sprzedam baze e-mail 158.000 rekordów, której jestem właścicielem.
  Użytkownicy zgodzili sie na otrzymywanie informacji handlowej.
  Baza zawiera adresy osób prywatnych i firm.
  Cena do negocjacji
  kontakt ............

  Sprzedam_bazy
  Posty: 2
  Dołączył(a): 08.05.2014

  Zgłoś nadużycie Spidermen czwartek, 04, czerwiec 2015 10:03 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj