Ewelina Marcisz - Polka z werwą

Ewelina Marcisz - Polka z werwą Fot. archiwum prywatne Eweliny Marcisz

Do drugiego etapu konkursu "Polacy z Werwą" w kategorii sport została zakwalifikowana Ewelina Marcisz, biegaczka narciarska z Korczyny. W drugim etapie to kibice wybierają kto znajdzie się w finale i powalczy o nagrodę główną czyli grant o wartośći 50 000zł. Głosować do 6 września na stronie organizatora.

"Polacy z werwą" to prestiżowy plebiscyt, którego celem jest pokazanie największego potencjału naszego kraju - młodych utalentowanych Polaków. Ludzi, którzy dzięki swojej wiedzy, talentowi, ale też pasji i wytrwałości tworzą rzeczy wielkie, nieznane szerszej opinii publicznej. Inicjatorem i organizatorem plebiscytu "Polacy z werwą" jest PKN ORLEN. Pierwsza edycja odbyła się w 2013 r.

Nauka, Medycyna, Kultura i sztuka, Ochrona środowiska, Innowacje w biznesie, Design architektura oraz Sport, to dziedziny niezwykle istotne dla dynamicznego rozwoju kraju. To także kategorie plebiscytu, w którym już po raz trzeci wybrani zostaną najlepsi z najlepszych. Siedem kategorii, mechanizm wyboru laureatów, a także setki tysięcy oddanych głosów w poprzednich dwóch edycjach i wybitne grono dotychczasowych Laureatów, czynią plebiscyt "Polacy z werwą" niezwykle ważnym i prestiżowym wydarzeniem. Głosować można klikając TUTAJ oraz za pośrednictwem FaceBook'a.

Dla osób biorących udział w głosowaniu przewidziana jest loteria nagród (m.in. IPhony 6 i zaproszenia na galę wręczania nagród). W późniejszym terminie od 1 sierpnia do 6 września również zmotoryzowani będą mogli głosować na stacjach PKN Orlen i za pośrednictwem strony VITAY.

Ewelina Marcisz to biegaczka narciarska, w której drzemie potencjał by zostać kolejną polską królową nart. Pochodzi z Korczyny, a reprezentuje Klub z Ustrzyk Dolnych.

- Tego talentu nie wolno zmarnować - mówi o niej Justyna Kowalczyk. Marcisz jest typem wojownika, który walczy do końca i pokonuje swoje słabości, by wznieść się na szczyt swych możliwości. Zarówno indywidualnie, jak i z drużyną.

Przed biegaczką spod Krosna rysuje się piękna sportowa przyszłość. Na Mistrzostwach Świata w Falun była ważnym ogniwem sztafety i choć zmagała się z ogromnym bólem, pokonała dystans na 5 km łyżwą i Polki zajęły doskonałe, piąte miejsce. Indywidualnie zajęła 25 lokatę w sprincie techniką klasyczną.

Marcisz to uparta i wytrwała zawodniczka. Pracowita i solidna. Jej kariera rozwija się stabilnie. Z zawodów na zawody podnosi poziom i zajmuje coraz wyższe lokaty. Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się 30 grudnia 2007 r. podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Zajęła wtedy 21. miejsce w sprincie techniką dowolną.

W 2009 r. wystartowała na Zimowym Europejskim Festiwalu Młodzieży w Szczyrku, gdzie była między innymi dziesiąta w tej samej konkurencji. W 2010 r. wystąpiła na Mistrzostwach Świata Juniorów w Hinterzarten. Jej najlepszym indywidualnym wynikiem było tam piętnaste miejsce w biegu łączonym na 10 km oraz jedenaste miejsce w sztafecie. Rok później, podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Otepää w biegu łączonym na 10 km była piąta, a w biegu na 5 km techniką dowolną zajęła 17. pozycję.

W 2011 roku zadebiutowała na dużej seniorskiej imprezie startując na Mistrzostwach Świata w Oslo. Wspólnie z Justyną Kowalczyk, Pauliną Maciuszek i Agnieszką Szymańczak zajęła tam ósme miejsce w sztafecie, a indywidualnie zajęła 47. miejsce w sprincie stylem dowolnym oraz 54. miejsce w biegu na 10 km klasykiem. W Pucharze Świata zadebiutowała 20 listopada 2010 r. w Gällivare, gdzie zajęła 79. miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym. Niedawno wywalczyła srebrny i brązowy medal uniwersjady w Strbskim Plesie.