Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

II Puchar Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży

Masutatsu Ōyama -  założyciel Kyokushin - pełnokontaktowej sztuka walki Masutatsu Ōyama - założyciel Kyokushin - pełnokontaktowej sztuka walki Fot. Wikimedia

Krośnieński Klub Kyokushin Karate zaprasza na II Puchar Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Zawody odbędą się w sobotę, 24 października 2015 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR Krośnie - ul. Bursaki 29. Wstęp wolny!

REKLAMA


W Pucharze wystartuje ok. 250 zawodników z 21. klubów członkowskich Podkarpackiego Okręgowego Związku Karate. Rozpoczęcie zawodów o godzinie 10.00, oficjalne otwarcie o 15.00, zakończenie około godziny 18.00. Zawody rozegrane zostaną na trzech matach.

Karate Kyokushin jest jednym z najpopularniejszych i docenianych na świecie stylów karate. Istota tej dalekowschodniej sztuki walki jest nie tylko doskonalenie sprawności ciała, lecz także, a może przede wszystkim, kształtowanie w ćwiczącym odporności psychicznej i wyrabianie w nim właściwej postawy moralnej.

Historia Karate Kyokushin jest w dużej mierze historią życia jego twórcy Masutatsu Oyamy (1923-1994). Już za życia nazwano go ostatnim samurajem. Swoje życie całkowicie poświęcił samodoskonaleniu i popularyzacji współczesnej sztuki walki w jej duchowych i fizycznych aspektach.

Twórca Kyokushin postanowił propagować swoje karate na całym świecie. Oyama zawsze powtarzał swoim uczniom, że karate zaczyna się i kończy na uprzejmości i że o ile rozwój fizyczny jest początkiem tej sztuki walki, o tyle rozwój duchowy jest celem ostatecznym. Dla wyeksponowania zasad etycznych kyokushin Japończycy stworzyli siedmiopunktowy kodeks moralny tej sztuki walki.

pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj