Logo
Wydrukuj tę stronę

Komplet medali dla Patryka Jakieły

Patryk Jakieła Patryk Jakieła Fot. archiwum

Biathloniści IKN "Górnik" Iwonicz-Zdrój wywalczyli trzy medale podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Szklarska Poręba - Jakuszyce, 22-25.02.2016).

Patryk Jakieła startujący w kategorii juniorów młodszych został mistrzem Polski w biegu indywidualnym i zdobył srebrny medal w biegu sprinterskim.

Po "brąz" sięgnęła sztafeta "Górnika" w składzie: Wiktor Penar, Patryk Jakieła i Michał Szwast. Ten ostatni zajął 5 miejsce w biegu indywidualnym.

Dobrze wystartowały juniorki Kamila Cichoń, Klaudia Cichoń i Julita Zając, które wprawdzie nie zdobyły medalu, ale we wszystkie trzech biegach indywidualnych zajmowały miejsca 5-8.

W klasyfikacji klubowej zwyciężył BKS WP Kościelisko przed AZS AWF Wrocław. Na najniższym stopniu podium znalazł się IKN "Górnik" Iwonicz-Zdrój.