Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Trening personalny - czy warto ćwiczyć z trenerem osobistym?

Trening personalny - czy warto ćwiczyć z trenerem osobistym? Fot. EuroGym

W dobie rozwoju cywilizacyjnego, postępu technicznego i mechanizacji społeczeństwa często zapominamy jak ważne dla utrzymania naszego zdrowia i dobrego samopoczucia jest podejmowanie wszelkich form aktywności ruchowej. O kulturze fizycznej, dobrej kondycji i rozwoju - mówi Mateusz Zięba, trener personalny ze strefy sportu i relaksu EuroGym Krosno.

REKLAMAPołączenie jej ze świadomym, racjonalnym sposobem odżywiania się, może przynieść wymierne korzyści dla poprawy naszego stanu zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Jednakże sedenteryjny tryb życia oraz brak świadomość w kwestii nawyków prozdrowotnych sprawił, że zagrożenia dla naszego ciała stały się problemem, z którymi zmagać się muszą społeczeństwa całego świata.

Otyłość, cukrzyca typu II oraz choroby układu krążeniowo-oddechowego to jedne z wielu dolegliwości, które wynikają z nieprawidłowego stylu życia. Udowodniono, że ruch korzystnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie niemal wszystkich układów naszego organizmu, zapobiega chorobom cywilizacyjnym, poprawia ogólną odporność oraz stymuluje prawidłowy rozwój człowieka.

Jedną z osób, której celem jest przeciwdziałanie tym zjawiskom oraz propagowanie zachowań prozdrowotnych jest właśnie trener personalny. Jego zadaniem jest dostosowanie treningu fizycznego, a także ułożenia właściwej diety do indywidualnych preferencji danej osoby, celem osiągnięcia zamierzonego celu i pożądanych efektów.

Trening personalny dedykowany jest wszystkim osobom, niezależnie od wieku czy też zaawansowania sportowego. Osoby początkujące pod opieką trenera nauczą się poprawnego wykonywania wszystkich ćwiczeń, pozyskają wiedzę na temat zasad treningowych i dietetyki, a także zrozumieją swoje ciało od strony biologicznej. Natomiast osoby zaawansowane, które trenują od dłuższego czasu, ale narzekają na brak zadowalających efektów, będą mogły oczekiwać od instruktora nowego bodźca, fachowej porady i wsparcia.

Z treningu personalnego powinny także korzystać osoby, które potrzebują bardzo konkretnych ćwiczeń prozdrowotnych skierowanych między innymi na poprawę ogólnej wydolności, utratę zbędnej tkanki tłuszczowej, minimalizowanie dolegliwości bólowych oraz korygowanie wad postawy. Osoby, które wracają do ćwiczeń po dłuższej przerwie dzięki pomocy trenera osobistego maja szansę na szybszy powrót do dawnej formy. Z tego typu zajęć mogą także korzystać osoby starsze, którzy wymagają szczególnego podejścia i traktowania ze względu na zwiększone ryzyko kontuzji bądź urazu. W takim przypadku fachowa pomoc trenera może okazać się nieoceniona.

Trener personalny jest również motywatorem, który pozwoli danej osobie wytrwać w swoich postanowieniach oraz wskaże właściwe drogi do realizacji danego celu w sposób jak najbardziej efektywny. Każde zajęcia są dostosowane do indywidualnych wymagań. Zmienność parametrów treningowych w zakresie między innymi intensywności i objętości ćwiczeń, pozwolą właściwie zastymulować organizm do podnoszenia jego osiągów i wyników, natomiast mnogość zajęć, form i sposobów ich przeprowadzenia sprawią, że każdy trening będzie pewnego rodzaju niespodzianką i okazją do dobrej zabawy.

Działalność trenera personalnego we współczesnym świecie wydaje się być konieczna. Podjęcie treningu z wykwalifikowaną osobą pozwoli znacznie szybciej osiągnąć pozytywne rezultaty bez zwiększonego ryzyka kontuzji. Kontrola treningowa i dietetyczna oraz dodatkowa motywacja, umożliwią pokonanie wszelkich barier, które wydawałoby się, że na pierwszy rzut oka są nie do przeskoczenia.

Mateusz Zięba
trener personalny
Fot. EuroGym

  • autor: Mateusz Zięba

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj