KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Karate: puchary zdobyte w Piasecznie

Karate: puchary zdobyte w Piasecznie Fot. archiwum

2 kwietnia z turnieju Piasecznie krośnieńscy karatecy przywieźli cztery trofea! Wszystkie w kategorii kumite, czyli dosłownie wywalczone w twardej walce z przeciwnikami z innych klubów.

REKLAMA


VI Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin IKO - Mazovia Cup 2017 przeszedł do historii. Z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate wystartowało 9 zawodników, którzy wrócili z 4 pucharami wywalczonymi w kategorii kumite.

Karol Pikuła w imponującym, świetnym stylu, zdobył najwyższe trofeum. Po stoczeniu czterech walk i wygraniu wszystkich pojedynków przed czasem, zasłużenie zajął pierwsze miejsce. Emilia Gazda po stoczeniu wyrównanych walk wskoczyła na drugi stopień podium. Jakub Prajsnar sięgnął po brązowy medal, w trzeciej walce musiał uznać wyższość późniejszego triumfatora swojej kategorii. Karinie Koronie na piaseczyńskim turnieju sił i umiejętności wystarczyło, by wywalczyć najniższy stopień podium.

Oprócz wyżej wymienionych medalistów krośnieński KKK reprezentowali:
- Oliwia Krupa, która w kata, w kategorii mocno "obsadzonej" przez 23 starsze i doświadczone zawodniczki zajęła dobrą, czwartą lokatę. Niestety, w kumite tym razem nie udało się zdobyć miejsca w czołówce,

- Maja Wajda, która w drodze do medalu miała "w drabince" pięć walk. Dwie zdecydowanie wygrała, niestety w trzecim pojedynku zakończyła swój występ w turnieju,

- Aleks Łączak po dogrywce również zakończył rywalizację o piaseczyński puchar,

- Zofia Pitera w pierwszej walce po wskazaniu sędziowskim (jeden z nich typował Zosię na zwyciężczynię pojedynku) odpadła z dalszej rywalizacji.

- Wiktorii Bilskiej występującej w kategoriach kata i kumite tym razem również nie poszczęściło się w rywalizacji o miejsca medalowe.

Turniej został zorganizowany przez Klub Karate Kyokushin BUSHI TEAM prowadzony przez sensei Krzysztofa Markowskiego. Patronat nad zawodami, w których udział wzięło 465 zawodników z 37 klubów, objął burmistrz miasta i gminy Piaseczno. Sędzią głównym był shihan Jan Mazurkiewicz.

rw/pd
Fot. archiwum

  • autor: rw/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?