KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Zemsta Cześnika", czyli kolejny bieg cyklu "Krosno Biega"

"Zemsta Cześnika", czyli kolejny bieg cyklu "Krosno Biega" Fot. Paweł Kosiba / facebook.com/pawel.kosiba.fotografia

W środę (7 czerwca) odbędzie się kolejny bieg cyklu Krosno Biega. Cały cykl składa się z czterech biegów, ich trasy liczą od 6,2 do 7,2 km. Wszystkie są w najbliższym otoczeniu Krosna, z wyjątkowymi widokami i urokliwą trasą.

REKLAMA


Jak zachęcają organizatorzy wydarzenia, swoich sił w biegach górskich mogą spróbować biegacze, którzy dotychczas biegali tylko po asfalcie lub nawet zupełnie początkujący. Zróżnicowanie terenu i długi limit na pokonanie trasy pozwalają bowiem odpocząć po drodze i nacieszyć się pięknymi widokami, których można zaznać tylko podczas biegów górskich.

Wszystkie edycje odbywają się w środowe popołudnia, dzięki czemu zawodnicy nie muszą rezygnować ze startów w większych biegach w weekend. Popołudniowe bieganie to również świetna okazja na aktywny relaks po pracy i spotkanie z okolicznym środowiskiem biegowym.

Najbliższa edycja Zemsta Cześnika to zmagania na ulubionej trasie uczestników poprzednich edycji cyklu. Trasa o długości 6,5 km wiedzie od skałek pod Zamkiem Kamieniec ścieżką edukacyjną, a następnie szlakiem na Królewską Górę. Z Królewskiej Góry zbieg z powrotem na ścieżkę edukacyjną oraz ostatni podbieg i fantastyczna meta na dziedzińcu zamku. Po drodze zawodnicy wdrapią się w sumie 350 metrów w pionie.

Powalczyć z konkurencją i trasą mogą też zawodnicy i amatorzy nordic walking. Podczas każdej edycji odbywa się równolegle marsz z kijkami na tej samej trasie. Wśród już zgłoszonych zawodników w tej konkurencji można znaleźć między innymi wielokrotnego mistrza Polski w nordic walking Marcina Michalca z Krośnieńskiego Klubu Biegacza MOSiR Krosno.

Na mecie każdej edycji na zawodników czekają przekąski, napoje izotoniczne oraz posiłek regeneracyjny przygotowany specjalnie dla zawodników przez restaurację Posmakuj Krosno, a dla najlepszych upominki między innymi od EUROGYM.

Cykl Krosno Biega, to świetna okazja, żeby zacząć przygodę z biegami górskimi, ale i pościgać się z najmocniejszymi zawodnikami w regionie. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek i doświadczenie.

Internetowe zapisy zakończyły się w niedzielę, natomiast są jeszcze wolne miejsca i można zapisać się w dniu biegu, od godz. 16.30, w biurze zawodów, które będzie zlokalizowane na Zamku Kamieniec w Odrzykoniu.

Cały cykl składa się z następujących biegów:
- Wiosenny Nafciarz, który odbył się 26 kwietnia w Węglówce - 7,2 km, +300 m,
- Zemsta Cześnika - 7 czerwca w Odrzykoniu (Zamek Kamieniec) - 6,5 km, +350 m,
- Czarny Kamieniarz - 26 lipca w Czarnorzekach - 6,2 km, +200 m,
- Zemsta Rejenta - 6 września w Odrzykoniu (Zamek Kamieniec) - 6,5 km, +350 m.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie: www.krosnobiega.pl

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?