KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dogtrekking w Czarnorzekach już po raz trzeci

Dogtrekking w Czarnorzekach już po raz trzeci Fot. archiwum GOK Korczyna

29 lipca Fundacja "Razem z psem" wspólnie z Gminą Korczyna i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Korczynie organizuje trzecią edycję Dogtrekkingu w Czarnorzekach.

REKLAMA


Dogtrekking to szybki spacer lub bieg z psem. Od klasycznego spaceru różni się tym, że pies przypięty jest do właściciela za pomocą specjalnej linki. Można również używać zwykłej smyczy lub linki.

- Jeśli codziennie chodzicie na spacery z psem, to tak naprawdę rozpoczęliście już treningi do dyscypliny sportowej o nazwie dogtrekking. Jest to forma rekreacji dostępna dla każdej osoby posiadającej psa, ponieważ nie wymaga specjalnych umiejętności. Jest to po prostu dłuższy spacer z psem lub wyprawa terenowa na dystansie od kilku do kilkunastu a nawet kilkudziesięciu kilometrów - podkreślają organizatorzy.

Dogtrekking w Czarnorzekach rozgrywany jest po raz trzeci na terenach Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Dedykowany jest wszystkim właścicielom psów, którzy lubią aktywnie spędzać czas ze swoim pupilem, a także zawodnikom startującym w zawodach dogtrekkingowych.

Każdy może wybrać dla siebie konkurencję. Przygotowano trasy 5, 15 i 25 kilometrowe. Jeśli zgłosi się pięć rodzin, wystartują one w odrębnej klasie "Family".

Dla zwycięzców organizatorzy przewidzieli cenne nagrody, puchary i statuetki. Każdy z zawodników otrzyma dyplom i upominek ufundowany przez "Fundację Razem z psem". Pasjonaci psich sportów i właściciele czworonogów będą mogli nabyć preparaty wspomagające rozwój fizyczny psów i kolorowe smycze dla swoich pupili.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE DLA ZAWODNIKÓW:

MIEJSCE: Czarnorzecko - Strzyżowski Park Krajobrazowy. Start i meta na parkingu głównym (parking asfaltowy, obok boisko piłkarskie).

DOJAZD: DW991. W miejscowości Czarnorzeki należy kierować się na wyciąg narciarski (parking przy kościele, miejsce parkingowe obok sekretariatu).

REJESTRACJA: 29 lipca, sekretariat na parkingu w godz. 8:00 - 9:45. Każdy z uczestników otrzymuje numer startowy, mapkę z trasą i pakiet startowy.

ODPRAWA WETERYNARYJNA: namiot przy sekretariacie (w godz. 8:15 - 9:45).

PLAN ZAWODÓW:
- start zawodników trasy C: godz. 9:15,
- start  zawodników trasy B: godz 9:45,
- start  zawodników trasy A: godz 10:00.
Wszystkie formalności należy zakończyć 15 minut przed startem.

ZAKOŃCZENIE IMPREZY: dekoracja i planowane zakończenie zawodów odbędzie się w Czarnorzekach.

Zobacz regulamin - tutaj.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?