KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Karate: Krosno najlepsze na Turnieju w Biłgoraju

Karate: Krosno najlepsze na Turnieju w Biłgoraju Fot. Krośnieński Klub Kyokushin Karate

Z okazji Święta Niepodległości krośnieńscy karatecy wywalczyli w Biłgoraju 26 pucharów, w tym aż 12 razy stawali na najwyższym słupku podium! W nieoficjalnie prowadzonej klasyfikacji drużynowej, okazali się najlepsi pokonując między innymi gospodarzy i klub z Lublina.

W niedzielę, 12 listopada w hali sportowo-widowiskowej OSiR w Biłgoraju, Tomaszowski Klub Kyokushin Karate zorganizował III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin z okazji Święta Niepodległości.

W zawodach, rozgrywanych w kategoriach kata i kumite, udział wzięło 145 zawodników z 8 klubów. Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 22 zawodników, nad którymi opiekę sprawowali sensei Marek Sawczuk i sensei Adam Buczyński.

Krośnieńscy fighterzy wywalczyli łącznie 26 pucharów, w tym 12 złotych - w nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce, wyprzedzając kolejny Zamość aż o 20 punktów. Czterech zawodników - Oliwka, Wiktoria, Karina i Aleks wygrali zarówno w kumite i kata.

W zawodach udział wzięli również: Niepokój Wiktor, Przybyła Antoni, Bilska Lena, Frankiewicz Katarzyna i Ornalik Jakub.