Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Trzy medale strzelców "Husarii" w Krakowie!

Trzy medale strzelców "Husarii" w Krakowie! Fot. archiwum

Młodzi zawodnicy klubu strzeleckiego "Husaria" zakończyli sezon 2017 startem w Otwartych Mistrzostwach Małopolski na strzelnicy krakowskiej "Wisły". Wyjazd zakończył się dużym sukcesem, krośnianie zdobyli trzy medale!

REKLAMANajlepszym zawodnikiem z Krosna był Jakub Antosz, który wygrał konkurencję KPN30 młodzików z wynikiem 292,5. Dla 14-letniego Kuby to dopiero drugi oficjalny start w zawodach! Srebrny medal i trzecią klasę sportową zdobyła Izabela Kolanko (PPN 40 juniorek). Na najniższym stopniu podium w tej konkurencji stanęła Natalia Zając.

Oprócz trójki medalistów w zawodach "Husarię" reprezentował również Filip Gajewski, który rywalizował w konkurencji PPN30 młodzików, gdzie zajął 11 miejsce.

- "Husaria" to młody klub, istnieje niespełna rok, a już odnosi coraz większe sukcesy na zawodach strzeleckich - mówi Jacek Makoś, prezes Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju. - Byli najlepsi na Podkarpaciu podczas LOK-owskich Mistrzostw Polski i podczas Międzywojewódzkiego Memoriału im. Bogusława Dziury w Jedliczu, gdzie w klasyfikacji zespołowej przegrali tylko z "Promieniem" Bochnia - klubem o dużych tradycjach. Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju mocno wspiera klub, który zdecydowanie stawia na młodzież. Bardzo liczymy na dużo większe sukcesy w przyszłym roku, gdy zawodnicy nabiorą jeszcze większego doświadczenia. Mimo krótkiego stażu mamy już swoich przedstawicieli w kadrze wojewódzkiej, co jest zasługą młodego trenera, Tomasza Jerzaka, który poświęca dużo czasu młodzieży! - kontynuuje prezes krośnieńskiego LOK-u.

- Cieszę się z dobrych wyników swoich podopiecznych. Kuba zaskoczył nas wszystkich swoim zwycięstwem, świetny wynik w mocno obstawionej konkurencji, widać, że cierpliwość popłaca. Iza osiągnęła postawiony przed nią na ten rok cel, czyli trzecią klasę sportową. 2017 rok był na zdobywanie doświadczeń, a w 2018 będzie już walczyć o najwyższe cele. Natalia poprawiła o jeden punkt swoją życiówkę, z czego też się bardzo cieszę. Filip strzelił w granicach swoich możliwości, ze wszystkich zawodników ma najkrótszy staż i najwięcej czasu na naukę - mówi Tomasz Jerzak, trener sekcji młodzieżowej "Husarii".

Krośnieńska "Husaria" zajęła dziewiąte miejsce w klasyfikacji zespołowej. Po raz kolejny okazała się najlepszym klubem z województwa podkarpackiego. W zawodach uczestniczyły kluby z aż trzech województw.

red.
Fot. archiwum

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj