KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Husaria Krosno wystartowała w Pucharze Polski

Husaria Krosno wystartowała w Pucharze Polski Fot. archiwum

Dwójka zawodników klubu strzeleckiego Husaria Krosno wystartowała w ubiegły weekend w zmaganiach I rundy Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. Jagoda Szajna zajęła 24 lokatę w konkurencji karabinu juniorek, natomiast Izabela Kolanko 22 w strzelaniu z odległości 25m i 29 z odległości 10m (pistolet juniorek). Dla obu zawodniczek był to debiut w zawodach rankingowych PZSS. Łącznie przez cztery dni we Wrocławiu wystartowało ponad 300 strzelców z całej Polski.

REKLAMA


- Dziewczyny zrealizowały w 100% postawione przed nimi cele wynikowe, dlatego możemy się cieszyć. Zarówno Iza, jak i Jagoda w pneumatyku strzeliły lepiej, niż w ubiegłym tygodniu na zawodach w Krośnie, a w Pucharze Polski startują strzelcy z całego kraju, więc pokazały się rywalkom z dobrej strony. Do imprez głównych w tym sezonie jeszcze sporo czasu, wiemy nad czym pracować i jesteśmy dobrej myśli. Nasz klub istnieje zaledwie rok, to dopiero pierwszy start w takich zawodach, na razie krok po kroku realizujemy założony wcześniej plan - podsumowuje występ swoich podopiecznych trener sekcji młodzieżowej Husarii, Tomasz Jerzak.

W ciągu sezonu strzeleckiego rozgrywa się trzy rundy Pucharu Polski, które są jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Polski. Aby się do nich dostać, należy osiągnąć minimum wynikowe przynajmniej w jednej z rund. Krośnieńskie zawodniczki zakwalifikowały się do mistrzostw przy pierwszej możliwej próbie. Ponadto warto zaznaczyć, że Jagoda Szajna wystąpiła w starszej kategorii wiekowej i była jedną z młodszych zawodniczek w zmaganiach pucharowych.

- Dziewczyny bardzo dobrze spisały się mimo dużego stresu związanego z pierwszym startem w ogólnopolskich zawodach. Zarówno Iza, jak i Jagoda strzeliły wyniki spełniające normę na III i II klasę sportową, co dało im kwalifikacje do Mistrzostw Polski. Nasze zawodniczki uzyskały satysfakcjonujące wyniki, są to ich nowe rekordy życiowe, jeśli chodzi o wyniki punktowe w poszczególnych konkurencjach. Miały także możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami w Polsce. Udział w Pucharze Polski był też dla nich okazją do cennych obserwacji rywalek, które trenują już kilka lat i mają znacznie większe doświadczenie. W takim towarzystwie zajęcie lokaty w trzeciej dziesiątce nie przynosi wstydu. Na pewno wraz ze swoim trenerem przeanalizują występ i wyciągną wnioski, które przydadzą się w kolejnych rundach Pucharu Polski oraz Mistrzostwach Polski. Cieszę się, że dla młodego zespołu Husarii każde kolejne starty to następne sukcesy. Widać, że zawodnicy cały czas się rozwijają dzięki zaangażowaniu młodego trenera i w przyszłości, miejmy nadzieję, osiągną znaczne sukcesy. Warto pochwalić również strzelców MUKS Podkarpacie Jedlicze. Natalia trenuje dopiero od września, a wynikami już dorównuje zawodnikom z dłuższym stażem - mówi Jacek Makoś, prezes krośnieńskiej Ligi Obrony Kraju.

W zawodach uczestniczyli również zawodnicy MUKS Podkarpacie Jedlicze, którzy pokazali się z dobrej strony w konkurencji mieszanej karabin MIX. Para w składzie Natalia Maciejczyk i Szymon Sajdak zajęła 12-tą lokatę. Ponadto Natalia była 34-ta w karabinie juniorek, a Szymon 24-ty w tej samej konkurencji wśród juniorów.

red.
Fot. archiwum

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?