Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Trzy medale strzelców w mistrzostwach województwa

Trzy medale strzelców w mistrzostwach województwa Fot. archiwum

W ubiegłą sobotę w Przemyślu rozegrano mistrzostwa województwa w strzelectwie sportowym. Młodzi zawodnicy rywalizowali w strzelaniu z broni palnej na dystansie 25 oraz 50 metrów. W zawodach wystartowała trójka zawodników krośnieńskiej Husarii, wszyscy zdobyli medale.

REKLAMAMistrzem województwa w rywalizacji młodzików został Jakub Antosz, który kolejny raz okazał się najlepszym zawodnikiem w tej grupie wiekowej. Brązowy medal w tej kategorii zdobył Filip Mazur. W kategorii juniorek młodszych srebro zdobyła Jagoda Szajna, ustępując zawodniczce MUKS Podkarpacie Jedlicze, Natalii Maciejczyk. Cała trójka startowała w konkurencji strzelania z karabinu leżąc (odległość 50 metrów). W klasyfikacji zespołowej krośnieński klub znalazł się poza podium. Klubowym mistrzem województwa w strzelaniach kulowych został MUKS Podkarpacie Jedlicze.

- Po raz kolejny strzelcy Husarii Krosno i MUKS Podkarpacie Jedlicze pokazują, że są najlepsi na Podkarpaciu w strzelectwie sportowym. Jest to sukces zarówno zawodników, jak i trenerów. Sukcesy młodzieży z naszych klubów pokazują, że warto było stawiać na szkoleniowców, którzy mimo młodego wieku potrafią świetnie zaplanować treningi tak, by zawodnicy wciąż podnosili swój poziom sportowy. W dalszym ciągu zapraszam młodzież z Krosna i okolic, by spróbowała swoich sił w strzelectwie i dołączyła do naszych czołowych zawodników. Jest możliwość trenowania w "Husarii", która ma swoją siedzibę w budynku Ligi Obrony Kraju w Krośnie, albo w "Podkarpaciu", które ma strzelnicę w LO w Jedliczu. Oba kluby oferują podobne warunki, a ponadto ściśle ze sobą współpracują, jeśli chodzi o szkolenie młodzieży, także śmiało można wybrać ten, który ma się bliżej. Strzelectwo to piękny sport z długimi tradycjami na naszym terenie, cieszę się, że młodzież mocno angażuje się w kultywowanie tych tradycji - mówi prezes krośnieńskiej Ligi Obrony Kraju, Jacek Makoś.

- Cieszę się z medali moich zawodników, szczególnie, że obecnie nie dysponujemy własną strzelnicą 50-metrową, na treningi musimy jeździć aż 30 kilometrów, do Brzozowa. Mimo niewielkiej liczby treningów na tym dystansie, nasi zawodnicy wynikami nawiązali do czasów, gdy w Krośnie można było trenować na strzelnicy 50-metrowej. Szkoda trochę klasyfikacji zespołowej, ale postanowiłem odpuścić treningi i wyjazd na mistrzostwa, zawodnikom, którzy piszą w tym roku maturę, by mogli spokojnie do niej podejść, co odbiło się na ilości zdobytych medali i ostatecznej pozycji naszego klubu w zawodach - mówi Tomasz Jerzak, trener sekcji młodzieżowej Husarii.

Młodzi strzelcy w najbliższą sobotę wystartują w Mistrzostwach Polski LOK w Tarnowie, natomiast za dwa tygodnie w Pucharze Prezesa PZSS we Wrocławiu. W tych turniejach będą rywalizować na obu dystansach. Jeśli jesteś zainteresowany trenowaniem strzelectwa, odwiedź stronę internetową Husarii lub MUKS.

red.
Fot. archiwum

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj