KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Maraton pływacki dla Kubusia: trwają zapisy

Już po raz czwarty Klub Pływacki Masters Krosno zaprasza na Nocny Charytatywny Maraton Pływacki. Organizatorzy zapraszają na pływalnię w Turaszówce 26 maja. Piknik towarzyszący pływaniu rozpocznie się już o godzinie 17!

REKLAMA


Nocny Charytatywny Maraton Pływacki to impreza, która oprócz wymiaru sportowego ma też cel charytatywny, a skierowana jest nie tylko do miłośników pływania. W weekend poprzedzający Dzień Dziecka, organizatorzy zapraszają na krytą pływalnię w Krośnie (ul. Sportowa 8).

Cel, który przyświeca krośnieńskiemu klubowi to pomoc wybranemu dziecku. Stąd nieprzypadkowy termin imprezy - 26 maja. W tym roku organizatorzy postanowili, że pomogą trzyletniemu Kubusiowi Jaraczowi z Łężan.

Chłopiec urodził się w 28 tygodniu ciąży. Kiedy przyszedł na świat ważył zaledwie 1000 gram. Zdiagnozowano u niego Zespół Petersa plus, przez co zmaga się z opóźnieniem psychoruchowym i widzi słabo tylko na jedno oko. Kubuś przeszedł już 7 operacji, wkrótce czekają go kolejne. Wymaga stałej rehabilitacji, wyjazdów na turnusy. Jego rodzice robią wszystko, by w przyszłości mógł być samodzielny.

W trzech edycjach imprezy, płynąc przez całą noc, kilkaset osób pokonało dystans blisko tysiąca kilometrów. W ubiegłym roku padł rekord - 361 kilometrów. Czy w tym roku uda się go pobić? Będzie się tego można dowiedzieć w niedzielny (27 maja) poranek około godz. 6.

Zgłoszenia do udziału w nocnym pływaniu przyjmowane są do niedzieli (20 maja). Formularze są do pobrania na stronie masters.krosoft.pl. Wypełnione należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z potwierdzeniem opłaty startowej (koszt udziału to 35 zł).

Pływacki maraton rozpocznie się o godz. 20. Ale organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do przyjazdu na Krytą Pływalnię przy ul. Sportowej 8 już od godz. 17. O tej godzinie rozpoczyna się piknik. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji.

Kto nie może pływać, może przyjść kibicować, a przy okazji wrzucić datek do puszki. Przygotowany został bogaty program imprez towarzyszących już od godz. 17. Będą m.in. pokazy, konkursy, nauka gry w ping ponga czy afrykańskich bębnach, zumba, zajęcia w wodzie. Przyjadą strażacy, motocykliści. Impreza jak co roku będzie transmitowana na żywo w Internecie.

Za swoją działalność wolontarystyczną na rzecz dzieci niepełnosprawnych, Klub Pływacki Masters Krosno otrzymał w ubiegłym roku nagrodę "Zasłużony dla Wolontariatu 2017".


P R O G R A M

- 17.00 - 20.00: Prezentacja motocykli - Jedlickie Stowarzyszenie Motocyklowe "Sharewood Riders".

- 17.00 - 22.00: "Zostań dzielnym strażakiem" - pokaz sprzętu strażackiego OSP Turaszówka, OSP Miejsce Piastowe (parking ZKP).

- 17.00 - 18.30: "Wolne Nurki" - darmowe zajęcia z nurkowania z Klubem Działalności Podwodnej Albi Krosno (½ niecki strona głęboka).

- 18.30 - 22.00: "Rozmowy z dzielnym wojakiem Szwejkiem" pokazy broni - Bunkier Krosno (plac przed ZKP)
godz. 18.30-19.00 - pokaz pływania niemowląt i dzieci w wieku po-niemowlęcym ze Szkołą Pływania Mały Pływak Krosno (½ niecki strona płytka).

- 19.00-19.15 - pokaz ratownictwa wodnego - Bieszczadzkie WOPR.

- 19.15 -19.45 - "Hops do wody dla urody" - aerobik w wodzie z Iwoną Zajchowską (½ niecki strona płytka).

- 19:20 - 19:35 - występ dziecięcej grupy Fragolin - plac przed basenem lub sala Marmurowa ZKP.

- 19.00-22.00 - "Pływam i pomagam" - konkurs plastyczny, malowanie twarzy i zabawy dla dzieci (sala gimnastyczna).

- 19.45 - Uroczyste otwarcie IV Nocnego Charytatywnego Maratonu Pływackiego.

- 20.00 - START ZAWODNIKÓW - próba bicia rekordu Krosna.

- 20.15 - 23.00: czasem trzeba poodbijać - ping pong dla wszystkich. Zajęcia prowadzi Klub Tenisa Stołowego z Dębowca.

- 20.30 - 21.45: warsztaty gry na bębnach afrykańskich djembe (sala marmurowa ZKP).

- 21.00 - 24.00: Cykl ćwiczeń z udzielania pierwszej pomocy z SIM PCK Krosno (sala gimnastyczna).

- 21.45 - 22.00: Taniec z ogniem - Teatr Ognia Ignis (plac przed ZKP).

- 22.00 - 23.00: "Zumba Party" - zajęcia z instruktorką Anną Jamróg (sala Marmurowa ZKP).

- 23.15 - 24.00: "Strong by Zumba" - zajęcia z instruktorką Anną Jamróg (sala Marmurowa ZKP).

- 6.30: Zakończenie IV Nocnego Charytatywnego Maratonu Pływackiego.

- dodatkowo: stoisko z kawą i ciastem (sala gimnastyczna) oraz grill i grochówka (plac przed ZKP).

red., pd

  • autor: red., pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?