KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Udane starty strzelców "Husarii" w międzynarodowych zawodach

Udane starty strzelców "Husarii" w międzynarodowych zawodach Fot. UKS Kaliber Białystok

W ubiegły weekend nasi strzelcy startowali w międzynarodowych zawodach strzeleckich w Białymstoku. Poniżej krótka notka informacyjna:

REKLAMA


Z rekordami życiowymi do Krosna wróciło dwoje młodych strzelców "Husarii" Krosno z międzynarodowych zawodów strzeleckich w Białymstoku. W turnieju brali udział reprezentanci 13 państw, w tym nawet... Australii. Wśród nich byli mistrzowie olimpijscy oraz medaliści mistrzostw świata. Blisko pół tysiąca osób walczyło o nagrodę główną - samochód.

Pierwszy dzień okazał się szczęśliwy dla Jagody Szajny, która w konkurencji karabin juniorek zdobyła 606,5 pkt. Nowy rekord życiowy dał jej dopiero 29 lokatę, ale warto zaznaczyć, że startowała w starszej kategorii wiekowej. 31 miejsce w tej samej konkurencji wśród juniorów zajął Jakub Antosz. Obydwoje strzelali również w niedzielę, tym razem w konkurencji MIX - par mieszanych. Tym razem świetny występ zanotował Kuba. Wynik 400,7 jest o blisko pięć punktów wyższy, niż ten, który dał krośnieńskiemu zawodnikowi brązowy medal mistrzostw Polski.

Jagoda uzyskała najlepszy wynik spośród zawodników z Podkarpacia, ponadto także była jedną z lepszych zawodniczek w swoim wieku. Główną nagrodę - samochód wygrał Niemiec, Christian Reitz, aktualny mistrz olimpijski w strzelaniu z pistoletu. Dla strzelców z Krosna te zawody były zwieńczeniem całkiem udanego sezonu 2018. Husaria Krosno okazała się w tym sezonie najlepszym klubem strzeleckim w województwie podkarpackim.

tj
Fot. UKS Kaliber Białystok

  • autor: tj

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?