Logo
Wydrukuj tę stronę

Krośnianka Mistrzynią Polski Karate

Krośnianka Mistrzynią Polski Karate Fot. archiwum

16 listopada 2019 roku w Makowie Mazowieckim rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Młodzieżowców i Juniorów pod patronatem Polskiego Związku Karate. Były one okazją do startu dla utytułowanej krośnianki - Dominiki Kieraś, reprezentantki Krośnieńskiego Klubu Sportowego BUDO.

Ta młoda zawodniczka zajmowała już wysokie miejsca na zawodach zarówno regionalnych jak i międzynarodowych. Zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy w Danii, dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy w Pradze i w Polsce, trzykrotnie wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski oraz w 2016 roku została sklasyfikowana w pierwszej 8 na Mistrzostwach Świata w kategorii junior.

Dominika po raz kolejny w swojej karierze wykazała się doskonałym, profesjonalnym przygotowaniem. Dzięki ciągłej pracy pod okiem trenerów, udało jej się i w tym roku stanąć na podium, zajmując I miejsce w konkurencji kata młodzieżowców.

Miejsce medalowe jest potwierdzeniem jej rozwoju jako zawodniczki oraz systematycznej i wytrwałej pracy nad doskonaleniem umiejętności. Gratulujemy Dominice kolejnego medalu Mistrzostw Polski i życzymy dalszych sukcesów w reprezentowaniu naszego miasta i kraju.

Od września dzieci i młodzież z Klubu Sportowego BUDO brała dwukrotnie udział w zawodach karate, w tym w Mistrzostwach Podkarpacia w Dukli, gdzie wszyscy reprezentanci klubu wywalczyli miejsca na podium. Młodzi karatecy sumiennie trenują i z zapałem poznają nowe techniki karate, mając za wzór starszą utytułowaną koleżankę Dominikę.