Logo
Wydrukuj tę stronę

Sportowe podsumowanie roku szkolnego 2007/2008 w Powiecie Krośnieńskim

Sportowe podsumowanie roku szkolnego 2007/2008 w Powiecie KrośnieńskimW dniu 10 października br. w Zespole Szkół w Iwoniczu odbyło się  „Sportowe podsumowanie roku szkolnego 2007/2008 w Powiecie Krośnieńskim”. Organizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Krośnie i ZS w Iwoniczu.

Wśród zaproszonych gości byli: Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Krężałek, Wiceprzewodniczący Rady  Stanisław Kenar, Starosta Krośnieński Jan Juszczak, Wicestarosta Andrzej Guzik, Wiceprzewodniczący WZS Kazimierz Zima, ksiądz Kazimierz Piotrowski, obecna była także młodzież i dzieci, nauczyciele i dyrektorzy ze szkół powiatu krośnieńskiego. Uroczystość prowadzili Grażyna Ostrowska ze Starostwa Powiatowego i Tomasz Staroń  wiceprzewodniczący PSZS.

Spotkania te mają na celu podsumować, podziękować i nagrodzić szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne, które w skali powiatu zajęły miejsce pierwsze, drugie i trzecie.    Sport szkolny w powiecie krośnieńskim to przede wszystkim udział dzieci i młodzieży w zawodach odbywających się zgodnie z kalendarzem Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Rok szkolny 2007/2008 był bardzo udany dla uczniów szkół powiatu krośnieńskiego, odnieśli oni wiele sukcesów czego dowodem są liczne medale oraz wysoko punktowane miejsca.

Uczniowie startują w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady oraz Licealiady. Aby zawodnik lub drużyna osiągnęła sukces na szczeblu wojewódzkim musi przebrnąć przez eliminacje gminne, powiatowe oraz rejonowe. W naszym powiecie mamy bardzo dużo zawodników, zawodniczek startujących indywidualnie, a także drużyn, które taki sukces w ubiegłym roku odniosły.
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w 16 zawodach powiatowych uczestniczyło około 800 dzieci. Mistrzowie reprezentowali powiat w dalszym etapie rywalizacji, na arenie województwa.

Łącznie zawodnicy szkół podstawowych zdobyli 5 medali drużynowo i 6 indywidualnie. Ogółem uczniowie szkół podstawowych powiatu krośnieńskiego zdobyli 1765 punków, co w klasyfikacji powiatów dało nam wysokie 6 miejsce.

• 4 miejsce   -  SP w Rogach
  • 3 miejsce   -  SP w Rymanowie (34 miejsce w województwie)
  • 2 miejsce   -  SP w Jedliczu (33 miejsce w województwie)
  • 1 miejsce   -  SP w Lubatowej (28 miejsce w województwie).
W Gimnazjadzie odbyło się 13 zawodów, w których uczestniczyło około 850 zawodników i zawodniczek. Gimnazjaliści rozpoczęli swoje starty bardzo udanie. Doskonale zaprezentowały się narciarki i narciarze z Jedlicza szkoleni przez Piotra Brila. Dziewczęta zdobyły srebro natomiast narciarze okazali się bezkonkurencyjni zdobywając złoto. Brązowe medale przypadły drużynom z gimnazjum w Klimkówce.

Łącznie zawodnicy szkół gimnazjalnych zdobyli 5 krążków drużynowo  i 3 indywidualnie. Ogółem uczniowie szkół gimnazjalnych powiatu krośnieńskiego zdobyli 1927 punktów, co w klasyfikacji powiatów dało nam 4 miejsce na 25 sklasyfikowanych powiatów.

•  4 miejsce    - Gim. Lubatowa
  •  3 miejsce    - Gim. Klimkówka (43 miejsce w województwie)
  •  2 miejsce    - Gim. Korczyna (25 miejsce w województwie)
  •  1 miejsce    - Gim. Jedlicze (19 miejsce w województwie).
W Licealiadzie odbyło się 11 zawodów powiatowych, w których uczestniczyło około 600 zawodniczek i zawodników. Najlepiej zaprezentowała się drużyna z liceum ogólnokształcącego w Jedliczu, która w aerobiku wywalczyła złoty medal. Opiekunem tancerek jest Justyna Wojtuń. Drugi medal, brązowy zdobyła w pływaniu uczennica ZS w Iwoniczu Natalia Wątróbska.

Ogółem uczniowie w ramach licealiady zdobyli 897 punkty. W klasyfikacji 25 powiatów województwa podkarpackiego dało to 11 miejsce.

Klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych przedstawia się następująco:

• 8 miejsce  ZS Korczyna
  • 7 miejsce  ZS Dukla
  • 6 miejsce  ZS Jedlicze
  • 5 miejsce  LO Rymanów
  • 4 miejsce  ZSGH Iwonicz - Zdrój
  • 3 miejsce  Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (82 m. w województwie)
  • 2 miejsce  LO w Jedliczu (56 m. w województwie)
  • 1 miejsce  ZS Iwonicz - 587p (6 m. w województwie)
Sportowe podsumowanie roku odbyło się po raz trzeci i jak zapewniają organizatorzy na pewno będzie kontynuowane. Na zakończenie spotkania głos zabrał m.in. Starosta Jan Juszczak, który podziękował nauczycielom, trenerom i wychowawcom za to, że niejednokrotnie swój wolny czas, swoją wiedzę poświęcają młodym sportowcom, a im pogratulował i życzył kolejnych wyników w tych dziedzinach, w które się angażują. Słowa uznania skierował również pod adresem działaczy, trenerów, dzięki którym Powiat Krośnieński jest zauważany na mapie województwa. W części artystycznej spotkania wystąpił zespół taneczny „Choice” z Jedlicza, duet wokalny i para taneczna.