• autor: Czesław Kandefer
  • sobota, 09, kwiecień 2011 11:03
  • wielkość czcionki - - + +
  • 1 komentarz

Bardzo pracowity weekend mieli nasi pływacy z klubu MOSiR „Wodnik” Krosno. W sobotę, 2 kwietnia, najmłodsza ekipa 10 i 11 latków wystartowała w Strzyżowie w walce o Mistrzostwo Okręgu Podkarpackiego. Grupa ta, składająca się z ośmiu zawodników (4 dziewczyny i 4 chłopców), wywalczyła aż 9 medali: 2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe.

Ola Gorzynik, płynąc 50 m i 100 m klasykiem, zdobyła 2 razy złoto a 100 zmiennym – brąz. Wiktoria Czech wywalczyła trzy srebra: 100 m dowolnym, 100 m zmiennym i 50 m dowolnym. Julia Rygiel – brąz na 100 m klasykiem. Jakub Beben – brąz na dystansie 100 m klasykiem i V miejsce 50 m klasykiem.

W klasyfikacji generalnej zawodów (punktacja FINA) najlepsze wyniki dziewcząt lat 10 uzyskały Ola Gorzynik i Wiktoria Czech – odpowiednio drugie i trzecie miejsce. To wielki sukces naszych młodziutkich pływaków.

Na pochwałę zasługują także pozostali uczestnicy tych zawodów: Milena Koza, Artur Guzik, Mateusz Lachiewicz i Hubert Gałaszkiewicz, którzy płynąc na swoich dystansach poprawiali rekordy życiowe i plasowali się na wysokich pozycjach. Wielkie brawa dla trenerów, instruktorów i opiekunów tej młodej grupy pływackiej.

W tym samym czasie, w sobotę i w niedzielę w Zabierzowie, Aleksander Tkaczyk startował w VI Ogólnopolskich Zawodach o Puchar Rycerza Kmity. To zawody, na które przyjeżdżają tylko najlepsi z najlepszych, także z zagranicy.

Alex płynął w trzech konkurencjach i w każdej z nich stawał na podium. Udowodnił, że nadal jest w doskonałej formie (mino kataru i lekkiego przeziębienia). Wygrał złoto na 50 m i 100 m dowolnym oraz srebro na 100 m stylem zmiennym. Gromadząc na swoim koncie 1465 punktów FINA wywalczył dyplom, kryształowy medal oraz nagrodę sponsorską – jako trzeci wszechstronny pływak w kraju, w kategorii 14 latków. Gratulujemy kolejnego sukcesu!

Zainteresowanych tą dziedziną sportu informuję, że 16 kwietnia, w Tarnobrzegu, nasze „Wodniki” będą walczyły o Puchar Ziemi Podkarpackiej. Trzymamy kciuki!