KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pokazy sztuk walki w Rymanowie

Zapraszamy na pokazy sportowe Sekcji Sztuk Walki - wystąpią reprezentacje Klubów działających w Rymanowie, Brzozowie, Sanoku, Krośnie i Jaśle: karate, ju-jitsu, combat kalaki, kick boxing, judo.

REKLAMA


Swój udział w pokazach potwierdziły już Kluby: 

  • Pszczyńska Akademia Sztuk Walki – Sekcja Rymanów (współorganizator imprezy)
  • Sanockiego Klubu Kalaki
  • Brzozowski Klub Sportowy Ju-Jitsu
  • Uczniowski Klub Sportowy "Akademia Sportów Walki - Judo Jasło"
  • Klub Sztuk Walk "GARYU" w Krośnie

Kilka informacji gościach:

Klub Sztuk Walk "GARYU" w Krośnie
Powstał 1 stycznia 2005 roku, w skład klubu wchodzą sekcje w Lubatowej, Dukli i Jedliczu. Sekcja w Lubatowej działa od września 2003r., w Dukli od stycznia 2004r., a w Jedliczu od września 2004r. Obecnie ilość ćwiczących waha się w granicach 110 osób w wieku od 6 do 46 lat. Zajęcia prowadzi sensei Marek Wilusz, posiadający stopień mistrzowski 1 Dan oraz uprawnienia instruktora karate kyokushin. W Jedliczu w prowadzeniu treningów pomaga sempai Janusz Hućko 2 kyu.

alt
Fot. www.garyu.pl

Ćwiczący są podzieleni na dwie grupy: młodszą i starszą. Program szkolenia jest dostosowany do wieku uczestników poszczególnych grup. W grupie dziecięcej (6-12 lat) trening karate to 20-30% zajęć, resztę stanowią ćwiczenia ogólnorozwojowe, gimnastyka korekcyjna, praca nad poprawą koordynacji i koncentracji, gry i zabawy ruchowe, duży nacisk kładziemy na przestrzeganie dyscypliny i samokontroli. Grupa starsza znacznie więcej czasu poświęca na zajęcia zwiększające  siłę, szybkość i wytrzymałość, pracuje nad doskonaleniem technik mających zastosowanie w walce.

Od kilku miesięcy członkowie Klubu, mimo krótkiego stażu treningowego z powodzeniem biorą udział w zawodach, takich między innymi jak: Turnieju w Busku Zdroju, gdzie Szymon Mezglewski zajął 3 miejsce w kategorii Kumite -70 kg. Podczas Ogólnopolskiego Turnieju w Przeworsku Beata Zygmunt wygrała swoją kategorię wagową w kumite lekki kontakt.
W lutym z Pucharu Podkarpacia w Rzeszowie przywieźliśmy dwa puchary za 1 miejsce Szymona Mezglewskiego w kumite kat. -65 kg i 2 miejsce Katarzyny Dragan w kumite kat. open.

Udział na zawodach nie jest jednak celem a jedynie środkiem, barierą, której pokonanie jest sprawdzianem dla psychiki oraz daje młodemu karatece wiarę we własne siły. Zarówno w okresie letnim jak i zimowym klub oferuje wyjazdy na obozy szkoleniowe przeznaczone zarówno dla karateków jak i osób nie zrzeszonych z karate kyokushin.

Zajęcia prowadzą: Paweł Guzik i Piotr Prajsnar posiadacze 1 DANA.
Zapraszamy na: www.garyu.pl

PASW – Sekcja Rymanów
Sekcja Rymanów, początkowo działająca jako sekcja Bzianka - treningi prowadzi BOGDAN RAJCHEL (2DAN), zajęcia odbywają się w sala gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie.

Historia rymanowskiej sekcji rozpoczęła się tak naprawdę we wrześniu 2004 roku w Bziance. Mistrz Bogdan Rajchel za zgodą swojego wieloletniego instruktora Pawła Śliwki postanowił spróbować własnych sił i otworzył swoją pierwszą sekcję. W tamtym czasie posiadał stopień 3 kyu (zielony pas.) Oczywiście wówczas jeszcze nie wiedział, że właśnie rozpoczyna nowy rozdział w księdze swojego życia, który na zawsze odmieni również życia wielu młodych ludzi.

Początkowo zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży. Na pierwszym treningu pojawiło się około 30 osób. Z czasem przychodziło ich coraz mniej , aż w końcu w 2005  roku pozostało tylko, a może aż czworo najbardziej wytrwałych, młodych wojowników (Piotrek, Ania, Arek oraz Sławek), którzy podeszli do egzaminu na stopnie uczniowskie. Cala czwórka zdała egzaminy, z czego Piotrek i Arek zostali wyróżnieni zdając o 2 stopnie i uzyskując biały pas z jedna belka (7 kyu). Z biegiem czasu do sekcji dołączało coraz więcej ludzi chcących rozpocząć swoją przygodę ze sztukami walki. W latach 2005-2007 do sekcji dołączyli: Monika, Krystian, Darek, Dominika, Łukasz, Ania, Bartek i Agnieszka.
Od 2009 roku sekcja kontynuuje działalność w Rymanowie.

Takie były początki sekcji - więcej na: www.pasw-rymanow.pl

Sanocki Klubu Kalaki
Na co dzień trenujemy COMBAT KALAKI ESKRIMA, DOCE PARES oraz samoobronę i techniki interwencji. Na chwile obecną zajęcia odbywają się tylko dla młodzieży z klas o profilu mundurowym z Sanoka. Zajęcia prowadzą instruktorzy:
PRZEMYSŁAW PIWOWARSKI - I Dan Combat Kalaki Eskrima, I Dan Doce Pares - instruktor licencjonowany obu systemów
ADAM SŁONIEWSKI - I kyu Judo, instruktor służb mundurowych w zakresie walki pałką teleskopową 
Na pokazie zaprezentujemy filipińskie techniki walki kijem oraz samoobronę.

Brzozowski Klub Sportowy Ju-Jitsu
Zajęcia w Brzozowski Klubie Sportowy Ju-Jitsu prowadzone są 3 razy w tygodniu (poniedziałek, środę i piątki od 17.00 do 21.00) w Szkole Podstawowej w Brzozowie przy ul. Parkowej 5. Prezesem BKSJJ jest mgr Andrzej Kędra. Prowadzącymi zajęcia są trener pierwszej klasy mgr Andrzej Kędra 3 dan, instruktor mgr Paweł Michalski 1 dan, instruktor Łukasz Sieńczak 1 dan i instruktor Tomasz Michalski 1 kyu. Zawodnicy naszego klubu wielokrotnie zdobywali tytuły Mistrzów Polski w kategoriach: junior, młodzieżowiec i senior. Najbardziej utytułowanymi zawodnikami BKSJJ są:

1. Paweł Michalski i Łukasz Sieńczak od 2006 roku do dnia dzisiejszego stanowią trzon Kadry Narodowej Polski. Największym ich sukcesem było zdobycie przez nich V miejsca podczas Mistrzostw Świata w Holandii.
2. Łukasz Szuba i Dominika Tomoń od 2009 roku stawali na podium podczas Pucharów Polski jak i Mistrzostw Polski.
3. Artur i Przemysław Czopor od 2009 roku do dnia dzisiejszego stanowią trzon Kadry Narodowej Polski. Największym ich sukcesem było zdobycie przez nich VII miejsca podczas Mistrzostw Europy w Wiedniu.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, bez których rozwój ju-jitsu sportowego w naszym regionie byłby znacznie utrudniony a w szczególności Burmistrzowi Brzozowa panu Józefowi Rzepce, firmie Polikat z Brzozowa, Podkarpackiemu Bankowi Spółdzielczemu, Zielonej Oazie, sklep i hotel Alta, Eleo Budax – Brzozów, wszechnica - Podkarpackie Towarzystwo Edukacji Alternatywnej i Biuropromocji.pl - Miejsce Piastowe. Serdecznie zapraszamy na nasz pokaz gdzie zawodnicy zademonstrują następujące techniki: uderzania, kopnięcia, bloki, przewroty, pady, rzuty i i samoobronę. Pokaz rozpocznie się i zakończy medytacją zen.

Wszystkich zainteresowanych naszą działalnością zapraszamy na naszą stronę internetową: www.jujitsu.brzozow.pl

Uczniowski Klub Sportowy "Akademia Sportów Walki - Judo Jasło"
To bardzo aktywnie działający Klub, a zawodnicy trenujący w nim na co dzień często biorą udział w licznych zawodach i turniejach sportowych. Tylko w ostatnim czasie młodzi adepci sztuk walki wystąpili w takich zawodach, jak:  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Bytomiu, czy też ogromnym sukcesem okazał się wyjazd jasielskich młodzików na Otwarty Puchar Polski do Łodzi. Turniej został rozegrany 26 maja 2012.

Zawody zgromadziły blisko 400 zawodników z Polski oraz Ukrainy, Wielkiej Brytanii,Estonii, Białorusii, Niemiec, Łotwy, Litwy. Na najwyższym stopniu podium w kategorii wagowej do 36 kilogramów stanęła Joanna Nocula, dla której był to sukces życiowy. Młodzież trenuje pod kierunkiem doświadczonych instruktorów: Przemysława Czarneckiego, Pawła Pliszyło i Agnieszki Sobczak.

Więcej na stronie: www.judo-jaslo.pl

08.07. (niedziela) - „Sztuki walki – pokazy sportowe”
Zaprasza Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek, ul. Bieleckiego 8, 38-480 Rymanów
WSTĘP WOLNY

jas-wedrowniczek.pl

  • autor: jas-wedrowniczek.pl

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?