KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nafta czwartym klubem w Polsce

Świetny występ zanotowali strzelcy krośnieńskiej „Nafty”. W rozegranych w zeszły weekend w Krakowie Otwartych Mistrzostwach LOK zajęli czwartą pozycję w klasyfikacji klubowej. Ponadto nasz junior, Radosław Żywiec zdobył srebrny medal w konkurencji KPN60 (odległość 10m).

Najlepszy zawodnik z Krosna, Radek Żywiec podczas strzelania z trzech postaw. (Fot. N. Michalak)

Radek z wynikiem 570 przegrał jedynie z członkiem Kadry Narodowej, Szymonem Wielgomasem, choć aż do piątej serii strzelań dzielnie walczył z nim o złoto. W tej samej konkurencji, ale w kategorii wiekowej seniorów 6 miejsce zajął Tomasz Jerzak. Oprócz tych dwóch zawodników w pierwszy dzień mistrzostw dobrze zaprezentował się jeszcze Dawid Wołtosz, który w PDW60 juniorów (50m) został sklasyfikowany na 8 pozycji.

Dawid Wołtosz w pistolecie szybkostrzelnym juniorów zajął 6 miejsce (Fot. N. Michalak)

Drugi dzień Mistrzostw przyniósł świetny wynik Dawida w PPN60 (odległość 10m) i 8 miejsce. Tego dnia równie dobrze spisali się pozostali juniorzy z Krosna. W strzelaniu z karabinu leżąc (50m) Radek Żywiec był 9, a Piotr Filar 12. 10 miejsce wśród dziewczyn zajęła Natalia Michalak.

Tomasz Jerzak podczas strzelania z trzech postaw (Fot. N. Michalak)

W niedzielę najlepiej z krośnian pokazał się Dawid Wołtosz, w tzw. „strzelaniach szybkich” z odległości 25m zajął szóstą pozycję. Na tej samej pozycji sklasyfikowano Radka Żywca w strzelaniu z trzech postaw, 9-ty był Piotr Filar, natomiast 11-ty (wśród seniorów) Tomasz Jerzak.

Natalia Michalak zajęła 10 miejsce w strzelaniu leżąc z karabinu juniorek (Fot. T. Jerzak)

W klasyfikacji zespołowej najlepszy był ZW LOK Kraków, przed Piastem Bieruń i LOK Opole. Tuż za podium, jako najlepsi z województwa podkarpackiego uplasowali się zawodnicy Nafty. Pierwszą szóstkę uzupełnili zawodnicy KS Hamer Kozienice i TKS LOK Tarnów. Jest to wyraźny postęp krośniań, gdyż w ubiegłych latach drużynowo plasowali się dopiero w drugiej dziesiątce klubów.