Logo
Wydrukuj tę stronę

Spartakiada OHP – Krosno triumfuje

Krośnieński stadion MOSiR przy ul. Bursaki gościł 2 października Wojewódzką Spartakiadę Lekkoatletyczną Młodzieży OHP i Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Młodzieży OHP. Organizatorzy działają w ten sposób na rzecz zapobiegania sytuacjom stresowym, chorobom cywilizacyjnym oraz dążą do podnoszenia poziomu życia. W wielu konkurencjach triumfowali zawodnicy i zawodniczki z Krosna.

alt
Młodzież podczas ceremonii rozpoczęcia zawodów

W turnieju wzięło udział 11 jednostek OHP z Województwa Podkarpackiego: Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Dębica, Przemyśl, Jarosław, Rzeszów, Sanok, Iwonicz i 3 jednostki z Krosna: Hufiec Pracy (HP) 9-9 zwany mechanikiem, 9-10 zwany budowlanką oraz Środowiskowy Hufiec pracy (ŚHP) 9-1 który zajmuje się gimnazjum.

alt
Konkurencja biegu na 100 m

W uroczystym otwarciu, prowadzonym przez komendanta hufca pracy 9-9 w Krośnie Bogusława Stachyraka uczestniczyli: wieloletni sportowiec i trener Krośnieńskiego Klubu Biegacza Wacław Katan, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w urzędzie Miasta Krosno Ryszard Rysz i przedstawiciel Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Rzeszowie Piotr Skarbek.

alt
Wychowawca z Ośrodka w Iwoniczu Przemysław Bloch tłumaczy zagadnienia taktyczne podczas przerwy w meczu

Po przywitaniu uczestników ruszyły zawody w piłce nożnej oraz konkurencja biegu na 100 m. Jednak pogoda szybko się popsuła, zniknęło słońce i nadszedł intensywny deszcz, przez który organizatorzy musieli wstrzymać część lekkoatletyczną zawodów. Na szczęście po niecałej godzinie opady ustały, wzeszło słońce i bieżnie szybko wyschły, dając organizatorom możliwość wznowienia konkurencji.

alt
Mecz pomiędzy Krosnem (czerwone stroje), a Ośrodkiem z Iwonicza

Ładna pogoda utrzymała się do końca zawodów, oszczędzając uczestnikom kolejnych niespodzianek. Przeprowadzono konkurencje biegu na 100m, 400m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową na odległość oraz rzuty osobiste do kosza. W praktycznie wszystkich dyscyplinach Krośnianie znaleźli się na podium, często zdobywając I miejsce.

alt
Rozdanie nagród. Od prawej: Adam Dymiński, Bogusław Stachyrak i Zygmunt Rysz przyznają nagrody w konkurencji bieg na 100m

W biegu na 100m w wśród chłopców najlepszy okazał się Zenon Hajduk z Krosna 9-9, II miejsce zdobył jego brat Piotr, a III Michał Piekarz ze Stalowej Woli. W kategorii kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Justyna Szydełko z Przemyśla, II miejsce zdobyła Izabela Smolik z Iwonicza, a III miejsce przypadło Monice Typer z Dębicy.

alt
Kapitanowie drużyn z Wojewódzkiego Turnieju Piłki Nożnej Młodzieży OHP. Od lewej: kapitan drużyny z Hufca pracy w Krośnie, kapitan drużyny (Zenon Hajduk) z HP 9-9 w Krośnie i kapitan drużyny ze Środowiskowego Hufca Pracy w Dębicy.

W biegu na 400m wśród dziewcząt najlepsza okazała się Monika Boczar, II miejsce zajęła Natalia Lenart – obie ze środowiskowego hufca w Krośnie, a III Monika Kochanowicz z Jarosławia. U chłopców wygrał wspomniany w biegu na 100m Zenon Hajduk, II był Hubert Wołosz z Krosna 9-10 i III Rafał Szabakiewicz z Jarosławia.

alt
Laureatki biegu na 400 m. od lewej: Natalia Lenart, Monika Boczar ze Środowiskowego Hufca Pracy 9-1 w Krośnie oraz Monika Kochanowicz z Hufca Pracy  w Jarosławiu

W skoku w dal wygrała Natalia Lenart ze środowiskowego hufca w Krośnie, II miejsce zdobyła Justyna Szydełko z Przemyśla, a III Monika Boczar z ŚHP w Krośnie. Wśród chłopców zwyciężył Tomasz Czaja z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu, II miejsce zdobył Zenon Hajduk z Krosna, a III Rafał Sokołowski z Dębicy.

alt

W pchnięciu kulą wśród dziewcząt najlepsza okazała się Monika Kucza z Jarosławia, II miejsce zajęła Natalia Lenart z Krosna, a III miejsce Monika Typer z Dębicy. Wśród chłopców wygrał Piotr Hajduk z Krosna, Michał Piekarz ze Stalowej Woli zajął II miejsce, a III Zenon Hajduk z Krosna.

W rzucie piłką do kosza najlepszą okazała się Natalia Czechura z Tarnobrzega, II miejsce zdobyła Justyna Szydełko z Przemyśla i III Izabela Smolik z Iwonicza. Wśród Chłopców wygrał Kamil Dwojak z Sanoka, II miejsce Adrian Kochanowicz z Rzeszowa, a III Artur Dytko – również z Rzeszowa.

alt

W rzucie piłeczką palantowa wygrała Karolina Markowska z Przemyśla, II miejsce zdobyła Monika Boczar z Krosna, a III miejsce Monika Typer z Dębicy. Wśród chłopców najlepszy okazał się Piotr Hajduk z Krosna, II miejsce zdobył Michał Piekarz ze Stalowej Woli i III Arkadiusz Mindur z Sanoka.

Równolegle odbywał się turniej piłkarski, w którym uczestniczyły drużyny z 2 krośnieńskich hufców, drużyna z Dębicy i Iwonicza. - Mecze były zacięte, uczestnicy grali w duchu zasad „fair play”, ale musieli dodatkowo zmagać się ze zmienną pogodą – mówi Piotr Skarbek. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna gospodarzy i zarazem obrońców tytułu, reprezentacja hufca 9-9 w Krośnie, która wygrała wszystkie mecze.

II miejsce zajął hufiec 9-10 z Krosna, a III miejsce środowiskowy hufiec pracy z Dębicy, wygrywając 1:0 z drużyną z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu. Zgodnie z wieloletnią tradycją turnieju, przyznano nagrodę Króla Strzelców, został nim Michał Krężel z HP 9-9 w Krośnie oraz nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju, którą zdobył Dawid Widz z Ośrodka w Iwoniczu, popisując się m.in. obroną 2 rzutów karnych w jednym meczu. Obaj wyróżnieni zawodnicy otrzymali markową piłkę nożną, rękawice bramkarskie i tematyczne statuetki.

Uroczystego zakończenia i wręczenia nagród, pucharów i dyplomów dokonali: z-ca Wojewódzkiego Komendanta OHP w Rzeszowie Adam Dymiński, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w Krośnieńskim Urzędzie Miasta Zygmunt Rysz i Komendant Hufca 9-9 w Krośnie Bogusław Stachyrak, jednocześnie dziękując wszystkim za przybycie i udział imprezie.