Logo
Wydrukuj tę stronę

Miasto Szkła Krosno inauguruje sezon wygraną z Legią Warszawa [FOTO]

Miasto Szkła Krosno inauguruje sezon wygraną z Legią Warszawa [FOTO] Fot. Karol Słomka

Miasto Szkła Krosno podczas inauguracji sezonu 2014/2015 pokonało Legię Warszawa wynikiem 62:52. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Marcin Salamonik.

W sobotni wieczór na krośnieńskiej hali sportowej gościł Zdzisław Kassyk, vice prezes Polskiego Związku Koszykówki i Prezes Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki. - Jestem emocjonalnie związany z obiema drużynami. Z drużyną Legii Warszawa jako zawodnik i trener, a z Romanem Żdanem 15 lat temu przyjmowałem krośnieńską drużynę do 3 ligi krakowskiej. Dziś mam tę satysfakcję, że gracie w 1 lidze. Życzę obu zespołom wejścia do ekstraklasy w tym sezonie. Sezon uważam za otwarty - mówił przed meczem z Legią Warszawa Zdzisław Kassyk, vice prezes Polskiego Związku Koszykówki.

- Długo czekaliśmy na rozpoczęcie sezonu koszykówki. Życzę, aby ten sezon był pełen dobrych, wspaniałych relacji. Całej drużynie, zawodnikom i trenerom życzę sukcesów i tego, czego oczekujecie po tym sezonie - powiedział Bronisław Baran, z-ca prezydenta Miasta Krosna.

W pierwszej połowie meczu Miasto Szkła Krosno prowadziło z Legią Warszawa wynikiem 42:16. W czwartej kwarcie zawodnicy Legii rozpoczęli gonitwę za przeciwnikiem. Drużyna z Warszawy odniosła porażkę, którą poniosła po raz pierwszy od dziesięciu lat, inaugurując sezon.

Miasto Szkła Krosno - Legia Warszawa 62:52 (23:10, 19:6, 9:18, 11:18)

Miasto Szkła Krosno: Salamonik 19, Oczkowicz 17, Pieloch 12, Parzych 7, Misiewicz 4, Wyka 2, Dusiło 1, Baran 0, Małgorzaciak 0, Musijowski 0.

Legia Warszawa: Bierwagen 13, Kobus 11, Trybański 6, Aleksandrowicz 5, Kwiatkowski 5, Bojko 3, Malewski 3, Zapert 3, Świderski 2, Holnicki-Szulc 1, Paszkiewicz 0.

Najbliższy mecz już w niedzielę 5 października. Miasto Szkła Krosno zmierzy się na własnej hali z PTG Sokół Łańcut.