Logo
Wydrukuj tę stronę

Miasto Szkła na wyjeździe. Koszykarze będą walczyć z AZS Koszalin

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Łukasz Jaracz

Zwycięstwem nad Energą Czarnymi Słupsk koszykarze Miasta Szkła Krosno zakończyli I rundę rozgrywek PLK. Ani kibice, ani koszykarscy eksperci nie spodziewali się tak dobrego wyniku beniaminka z Krosna na półmetku rozgrywek.

Po 16 rozegranych pojedynkach podopieczni Michała Barana z bilansem 10:6 i 26 punktami zajmują 5 miejsce w tabeli. Dzięki tak wysokiej pozycji koszykarze z Krosno zakwalifikowali się do finałowego turnieju Final Eight Pucharu Polski, który odbędzie się w Warszawie 16-19 lutego.

Pierwszym przeciwnikiem krośnian w rundzie rewanżowej będą Akademicy z Koszalina. Drużyna pod wodzą Piotra Ignatowicza dokonała w trakcie sezonu zmian w składzie. Do teamu z Zachodniopomorskiego dołączyli rozgrywający Curtis Millage oraz podkoszowy Kevin Johnson. Ten ostatni rozpoczął obecne rozgrywki PLK w barwach Polpharmy Starogard Gdański, by w ostatnich dniach przenieść się do Koszalina. Koszalinianie zajmują w tabeli 13. miejsce z dorobkiem 22 punktów. Bilans meczy podopiecznych Piotra Ignatowicza mocno podreperowała seria 3 zwycięstw z rzędu nad Siarką w Tarnobrzegu i we własnej hali z MKS-em Dąbrową Górniczą i Polpharmą. W ostatniej kolejce rozpędzonych Akademików zatrzymały Wilki w Szczecinie, pokonując AZS 76:65.

Pierwsza konfrontacja obu zespołów w Krośnie zakończyła się zwycięstwem Miasta Szkła Krosno 72:65. Pierwsza, historyczna wygrana w PLK podopiecznym Michała Barana nie przyszła łatwo. Pierwszą kwartę mocno rozpoczęli przyjezdni, prowadząc już nawet 10:19. Gospodarze wrócili do gry ulegając AZS-owi w pierwszej odsłonie meczu 17:19. W drugiej kwarcie podopieczni Michała Barana kontynuowali odrabianie strat. Run 19:0, jaki zanotowali na przełomie pierwszej i drugiej kwarty umożliwił wygranie pierwszej połowy spotkania 42:31. Koszalinianie za wszelką cenę chcieli odwrócić losy spotkania na swoją korzyść. Koszykarze Miasta Szkła wygrali ostatnią kwartę spotkania 19:14, czym przypieczętowali swoją pierwszą wygraną w PLK. Bohaterami zwycięskiego pojedynku był duet Chris Czerapowicz (22 pkt, 11 b.) i rozgrywający Royce Woolridge (21 pkt, 6 zb., 6 as.).

Od czasu pojedynku z AZS-em beniaminek także dokonał kilku zmian w kadrze. Z drużyną pożegnał się Patryk Pełka, a do zespołu dołączył Bośniak z polskim paszportem, Seid Hajrić oraz drugi po Chrisie Czerapowicz, reprezentant Szwecji, Dino Pita. Siłą napędową naszego przeciwnika są Amerykanie, a w szczególności pozyskany końcem roku Curtis Millage (13,5 pkt., 3,5 as.) oraz środkowy Darrell Harris (10,8pkt., 9 zb.). Mocnym punktem Akademików są także rozgrywający Remon Nelson (12,3 pkt., 38 as.) i obrońca Kenny Manigault (10,3., 5,2 zb.). Poza koszykarzami zagranicznymi Piotr Ignatowicz dysponuje w kadrze doświadczonymi i solidnymi Polakami: Piotrem Stelmachem (8,9 pkt. ), Jakubem Zalewskim (7,4 pkt.) oraz Danielem Wallem (5,4 pkt.). Największą niewiadomą w składzie piątkowego przeciwnika Biało–Zielonych jest nowo pozyskany środkowy Kevin Johnson.

Pojedynek w Koszalinie już w najbliższy piątek (27.01) o godzinie 18:30. Jedyną oficjalną transmisję z tego meczu przeprowadzi jak zwykle portal Emocje.tv.

Mecz można również obejrzeć na dużym ekranie w Klubie K15 (ul. Krakowska 15).