KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Siarka Tarnobrzeg lepsza w derbach Podkarpacia

W weekend rozegrano spotkania 18. kolejki rozgrywek I ligi koszykarzy. W meczu kończącym zmagania zespół Siarki Tarnobrzeg podejmował drużynę Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno.

REKLAMAPoczątek meczu należał do gospodarzy. W drużynie gości dość niespodziewanie od pierwszych minut nie zagrał Dariusz Oczkowicz, który w ostatnich spotkaniach był czołowym zawodnikiem krośnieńskiej ekipy. Tarnobrzeżanie wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i wydawało się, że rozpoczęli kontrolowanie przebiegu pojedynku. W końcówce po dwóch rzutach za trzy Tomasza Deji i Adriana Mroczka-Truskowskiego krośnianie zniwelowali stratę do trzech oczek. W końcówce pierwszej odsłony trafił Wojciech Barycz i ostatecznie Siarka prowadziła 21:16.

Druga kwarta miała podobny przebieg. Gospodarze od początku kontrolowali grę i utrzymywali bezpieczną przewagę. Swoje pierwsze punkty w meczu dopiero w tej części pojedynku, zdobył Piotr Pluta. Podopieczni Zbigniewa Pyszniaka w pierwszej połowie dysponowali dobrą skutecznością rzutów za trzy punkty, co pozwoliło im prowadzić do przerwy 43:32.

Po przerwie pojedynek się wyrównał. Siarka grając spokojnie utrzymywała ponad dziesięciopuntkową przewagę wywalczoną po drugiej kwarcie. W krośnieńskim zespole na dobre przebudził się Piotr Pluta. Lider zespołu z Krosna zdobył w tej odsłonie spotkania 10 z 15 punktów zdobytych przez cały zespół, a podopieczni trenera Michała Barana zdołali tę cześć meczu wygrać
15:13.
 

Więcej przeczytasz na www.sportkrosno.pl

M. Józefowicz
Foto: sportkrosno.pl

  • autor: M. Józefowicz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?