Logo
Wydrukuj tę stronę

Szlakiem Partyzantów z Lubatowej Polecamy

Szlakiem Partyzantów z LubatowejBieg przełajowy „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej” na stałe wpisał się już w kalendarz imprez nie tylko na Podkarpaciu, ale i w kraju, o czym świadczą uczestnicy startujący we wcześniejszych edycjach. Pierwsza edycja odbyła się w 2004 roku.  

REKLAMA


Celem zawodów sportowych jest uczczenie pamięci zamordowanych partyzantów w Lesie Grabińskim oraz popularyzacja sportu, jako zdrowej formy spędzania wolnego czasu.

 W Lesie Grabińskim w dniu 24 lipca 1944 o 4-tej nad ranem, pod wodzą barona Engelsteina komendanta niemiecko-ukraińskiego batalionu "SS Galizien" w Iwoniczu i jego zastępcy ukraińskiego majora lek. wet. Władimira Najdy zamordowano strzałem w tył głowy 72 aresztowanych. 

Szlakiem Partyzantów z Lubatowej
 
Byli to w większości członkowie AK w tym: 38-miu mieszkańców Lubatowej aresztowanych 3 lipca 1944 roku. Pochowano ich 9 maja 1945 w Lubatowej w jednej mogile przy kościele parafialnym, gdzie zlokalizowana jest meta biegu. Szczegóły dotyczące tej zbrodni dostępne są na stronie www.las-grabinski.lubatowa.pl
 
VI Bieg „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej”, odbędzie się 26 lipca 2009 r. w Lubatowej. Początek zawodów o godzinie 13.30 przy Szkole Podstawowej w Lubatowej. 
 
Zawodnicy startować będą w pięciu grupach wiekowych:
 
Dorośli:
 
I - „grupa otwarta” pow. 16 roku życia na dystansie 8 km
II - „grupa otwarta” pow. 40 roku życia na dystansie 8 km
 
Dzieci i młodzież:
 
III - uczniowie szkół podstawowych klas 1-3 na dystansie 1 km
IV - uczniowie szkół podstawowych klas 4-6 na dystansie 1 km
V - uczniowie gimnazjów na dystansie 2 km
 
Szczegółowy program, regulamin zawodów oraz karta zgłoszenia dostępna jest na stronie internetowej Towarzystwa Miłośników Lubatowej - www.lubatowa.pl
Stanisław Zając
Prezes Towarzystwa Miłosników Lubatowej
Foto: lubatowa.pl
  • autor: Stanisław Zając
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021