KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

VI Bieg Szlakiem Partyzantów z Lubatowej Polecamy

VI Bieg „Szlakiem Partyzantów z LubatowejW niedzielę 26 lipca odbył się VI Bieg „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej” imprezą towarzyszącą były biegi dla dzieci i młodzieży. Celem zawodów sportowych było uczczenie Pamięci Zamordowanych Partyzantów w Lesie Grabińskim oraz popularyzacja sportu jako zdrowej formy spędzania wolnego czasu.

REKLAMA


Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Gminy Iwonicz Zdrój - Paweł Pernal.

 

Zawodnicy startowali w pięciu grupach wiekowych:

I - uczniowie szkół podstawowych klas 1-3 na dystansie 1 km

II - uczniowie szkół podstawowych klas 4-6 na dystansie 1 km

III - uczniowie gimnazjów publicznych na dystansie 2,5 km

IV - „grupa otwarta” pow. 16 roku życia na dystansie 8 km

V - „grupa otwarta” pow. 40 roku życia na dystansie 8 km

Start zawodników do biegu w grupie otwartej odbył się przy pomniku w Lesie Grabińskim skąd trasa biegu prowadziła lasem a potem polną drogą do drogi powiatowej w Lubatówce (około 1,5 km). Od Lubatówki do mety bieg odbywał się po drodze asfaltowej (około 6,5 km). Start do biegu gimnazjalistów odbył się przy Krzyżu Walecznych, który znajduje się na oczątku miejscowości Lubatowa.

Meta zawodów zlokalizowana była przy pomniku wybudowanym ku czci pomordowanych w Lesie Grabińskim, jak i poległych w czasie II wojny światowej. Po biegu został złożony hołd pomordowanym i następiło uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem.  

Najlepszy czas biegu w grupie otwartej uzyskał Filip Muszyński z Rogów pokonując trasę w czasie 24 min 42 s, natomiast wśród kobiet Katarzyna Czubska reprezentująca KKB MOSIR Krosno w czasie 27 min 53 s. Są to wyniki zbliżone do rekordów trasy.

Mimo niesprzyjającej pogody i przelotnego deszczu w biegu uczestniczyło łącznie 105 zawodników z: Lubatowej, Lubatówki, Rogów, Bydgoszczy, Sopotu, Korczyny, Krosna, Krasnej, Jasła, Krościenka Wyżnego, Chyrowej, Sanoka, Biecza, Leska, Wrocanki, Rzeszowa i wielu innych miejscowości.

W każdej kategorii wiekowej, za zajęcie pierwszych trzech miejsc, zawodnicy otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzca każdej kategorii wiekowej otrzymał zegarek ufundowany przez firmę TIMEX. Najmłodszemu i najstarszemu uczestnikowi wręczono pamiątkowy nagrody. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy. Wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowano cenne nagrody rzeczowe między innymi nawigację GPS. Miejmy nadzieję, że bieg „Szlakiem Partyzantów z Lubatowej’, upamiętniający bohaterów II wojny światowej, stanie się jeszcze bardziej popularny, tak wśród mieszkańców, jak i zawodników z całej Polski.

Organizatorzy:

Towarzystwo Miłośników Lubatowej, Sołtys wsi Lubatowa, Szkoła Podstawowa w Lubatowej, UKS „Partyzant”, GOK Iwonicz Zdrój.

Sponsorzy:

TIMEX, Huta szkła SABINA z Rymanowa, PZU, Hurtownia FENIKS, RURSTAL, Pizzeria Pasja, Trans Bis Lubatowa, Uzdrowisko Iwonicz S.A., Karpacka Spółka Gazownictwa, PGNiG, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Słowa podziękowania należą się wszystkim sponsorom i organizatorom VI biegu, Paniom za przygotowanie poczęstunku dla uczestników biegu, strażakom z OSP Lubatówka i Lubatowa za zabezpieczenie trasy, Pani doktor Małgorzacie Pająk za opiekę medyczną, firmie Trans Bis za przewóz autobusem zawodników na start, sołtysowi Lubatowej, członkom UKS-u i Towarzystwa Miłośników Lubatowej za organizacje i przygotowanie trasy biegu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji VI biegu „Szlakiem partyzantów z Lubatowej”.

Wszystkim uczestnikom biegu składamy serdeczne podziękowania oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych. Zapraszamy na VII edycje biegu.

Stanisław Zając

Prezes Towarzystwa Miłośników Lubatowej

  • autor: Stanisław Zając

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?