KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Biegam w Krośnie, bo lubię. Dołącz do ogólnopolskiej akcji

Biegam w Krośnie, bo lubię. Dołącz do ogólnopolskiej akcji Fot. archiwum

Ruszyły treningi w ramach akcji BiegamBoLubię! Pierwsze spotkanie odbyło się 1 kwietnia na stadionie lekkoatletycznym MOSiR przy ul. Bursaki. Z zajęć skorzystało ponad dwadzieścia osób.

REKLAMA


BiegamBoLubię rośnie w siłę z sezonu na sezon. W 2017 roku treningi będą prowadzone na 80 stadionach lekkoatletycznych całego kraju, w tym w Krośnie. Akcję rozpoczęto 1 kwietnia.

Zajęcia są skierowane zarówno do osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w biegowym świecie, jak również do tych, którzy swój trening chcieliby urozmaicić lub zwyczajnie nauczyć się czegoś nowego o Królowej Sportu.

- W sobotę (1.04) w Krośnie z zajęć skorzystało 22 osoby - mówi Wacław Katan z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Każdy z cotygodniowych treningów to nowa lekcja. Głównym celem jest przede wszystkim edukacja sportowa. - Zapraszam na kolejne zajęcia już 8 kwietnia - dodaje Katan.

Miejsce spotkań w Krośnie to stadion lekkoatletyczny MOSiR, ul. Bursaki 41. Kolejne spotkanie zaplanowano na sobotę (8 kwietnia), na godzinę 9.30.

W całej Polsce w 2016 roku na treningach BiegamBoLubię pojawiło się ponad 33 tysiące biegaczy! W tym roku organizatorzy chcą pobić ten rekord.

Partnerem strategicznym akcji BiegamBoLubię jest PKO Bank Polski.

mg
Fot. archiwum

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?