KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

17 czerwca wracają zawody biegowe

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Podczas długich miesięcy kwarantanny rywalizacja sportowa wśród biegaczy zasadniczo nie istniała. Większość zawodników nie mogła już doczekać się możliwości sprawdzenia swojej formy. 17 czerwca reaktywowany zostaje cykl Krosno Biega, impreza, która znana jest niemal wszystkim biegaczom przełajowym i górskim.

REKLAMA


Zawody mają dość nietypową formułę, bo odbywają się w środowe popołudnia na ścieżkach i szlakach masywu Królewskiej Góry.

7 kilometrowy dystans jest na tyle krótki, że można spokojnie zaliczyć zawody po pracy i wieczorem być z powrotem w domu.

Trasa z metą na Zamku Kamieniec w Odrzykoniu dostarcza zawodnikom nie lada emocji. Mogą się tu sprawdzić najszybsi zawodnicy z regionu, ale jest to też świetna okazja do rozpoczęcia przygody z biegami górskimi dla tych, którzy dotychczas biegali raczej po płaski lub miejskim terenie. Na tej samej trasie kilka minut po biegaczach wystartują także zawodnicy nordic walking.

I chociaż ze względu na wymogi sanitarno-epidemiologiczne wprowadzony został limit zawodników oraz ograniczenie przebywania kibiców, to nic nie wskazuje na to, aby atmosfera miała być mniej wspaniała niż zazwyczaj.

Opłata startowa:
- płatność przelewem/szybkimi płatnościami online - minimum 2 dni przed dniem startu: 30 zł,
- płatność kartą płatniczą w biurze zawodów: 35 zł.

Regulamin dostępny jest - tutaj, a trasę biegu możecie sprawdzić na stronie www.krosno.run/trasa

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?