KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

770 km pokonane!

4. lipca br. zakończył się ostatni etap projektu "Biegnę dla Kacpra". Tata Kacperka, Darek Szwast, przebiegł dystans 770 km, z Gdańska do Głojsc. Z krośnieńskego rynku, o godz. 13:30, Pan Darek wyruszył w trasę ostatniego etapu Biegu dla Kacpra. Razem z Nim z Krosna wybiegli m.in. Beata Sadowska (dziennikarka i prezenterka telewizyjna), Bronisław Baran (zastępca prezydenta) oraz biegacze z Krośnieńskiego Klubu Biegacza.

REKLAMA


Cel projektu Biegnę dla Kacpra
Głównym założeniem niniejszego sportowo-charytatywnego przedsięwzięcia jest pozyskanie środków finansowych na leczenie, rehabilitację i protezowanie Kacpra. Projekt jest wyłącznie inicjatywą rodziców niepełnosprawnego dziecka, wykorzystującą formę sponsoringu. Działanie rodziców wynika przede wszystkim z ogromnej miłości do własnego dziecka. Z drugiej strony, tylko własna praca i uczciwe postawienie sprawy pozwoli Kacperkowi na, w miarę normalny rozwój.

Przedsięwzięcie „Biegnę dla Kacpra” ma nie tylko na celu zebranie funduszy od sponsorów, ale jest także formą podziękowania i złożonego szacunku dla tych wszystkich osób, instytucji i firm, które pomogą wpłacając chociażby symboliczną złotówkę. Rodzice Kacpra chcę też pokazać społeczeństwu, że w tym pędzącym świecie jest jeszcze miejsce na miłość, uczciwość i wrażliwość okazywaną drugiemu człowiekowi oraz wiarę w to, że nawet przeciwności losu z pomocą innych możemy przezwyciężyć

Projekt „Biegnę dla Kacpra” polega na przebiegnięciu przez tatę Kacpra dystansu około 750 km z północy Polski na południe. Pan Darek Szwast jest amatorem biegania i pokonanie takiego dystansu, w ocenie profesjonalistów, jest, dla osoby rekreacyjnie uprawiającej ten rodzaj aktywności ruchowej, sporym wyzwaniem.

Całe wydarzenie rozpoczyna się w Dniu Dziecka, 1 czerwca 2010 r. w Gdańsku i ma zasięg ogólnopolski. Trasa biegu będzie prowadziła między innymi przez Warszawę i Rzeszów, a kończy się 4 lipca 2010 r. w miejscowości Głojsce u dziadków Kacpra. Dystans około 750 km został podzielony na odcinki od 20 km do 30 km, które każdego dnia tata Kacpra będzie pokonywał ulicami miast i wiosek pięciu województw. Po każdej dziesiątej dobie projekt przewiduje 48 godzinny odpoczynek na podleczenie ewentualnych kontuzji.

Wiecej szczegółów znajduje się na stronie kacperkowy-skwerek.pl
 

Więcej przyczytasz na www.sportkrosno.pl
ANN
Foto: Bogusław Szczurek

  • autor: ANN

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?