Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

770 km pokonane!

4. lipca br. zakończył się ostatni etap projektu "Biegnę dla Kacpra". Tata Kacperka, Darek Szwast, przebiegł dystans 770 km, z Gdańska do Głojsc. Z krośnieńskego rynku, o godz. 13:30, Pan Darek wyruszył w trasę ostatniego etapu Biegu dla Kacpra. Razem z Nim z Krosna wybiegli m.in. Beata Sadowska (dziennikarka i prezenterka telewizyjna), Bronisław Baran (zastępca prezydenta) oraz biegacze z Krośnieńskiego Klubu Biegacza.

REKLAMACel projektu Biegnę dla Kacpra
Głównym założeniem niniejszego sportowo-charytatywnego przedsięwzięcia jest pozyskanie środków finansowych na leczenie, rehabilitację i protezowanie Kacpra. Projekt jest wyłącznie inicjatywą rodziców niepełnosprawnego dziecka, wykorzystującą formę sponsoringu. Działanie rodziców wynika przede wszystkim z ogromnej miłości do własnego dziecka. Z drugiej strony, tylko własna praca i uczciwe postawienie sprawy pozwoli Kacperkowi na, w miarę normalny rozwój.

Przedsięwzięcie „Biegnę dla Kacpra” ma nie tylko na celu zebranie funduszy od sponsorów, ale jest także formą podziękowania i złożonego szacunku dla tych wszystkich osób, instytucji i firm, które pomogą wpłacając chociażby symboliczną złotówkę. Rodzice Kacpra chcę też pokazać społeczeństwu, że w tym pędzącym świecie jest jeszcze miejsce na miłość, uczciwość i wrażliwość okazywaną drugiemu człowiekowi oraz wiarę w to, że nawet przeciwności losu z pomocą innych możemy przezwyciężyć

Projekt „Biegnę dla Kacpra” polega na przebiegnięciu przez tatę Kacpra dystansu około 750 km z północy Polski na południe. Pan Darek Szwast jest amatorem biegania i pokonanie takiego dystansu, w ocenie profesjonalistów, jest, dla osoby rekreacyjnie uprawiającej ten rodzaj aktywności ruchowej, sporym wyzwaniem.

Całe wydarzenie rozpoczyna się w Dniu Dziecka, 1 czerwca 2010 r. w Gdańsku i ma zasięg ogólnopolski. Trasa biegu będzie prowadziła między innymi przez Warszawę i Rzeszów, a kończy się 4 lipca 2010 r. w miejscowości Głojsce u dziadków Kacpra. Dystans około 750 km został podzielony na odcinki od 20 km do 30 km, które każdego dnia tata Kacpra będzie pokonywał ulicami miast i wiosek pięciu województw. Po każdej dziesiątej dobie projekt przewiduje 48 godzinny odpoczynek na podleczenie ewentualnych kontuzji.

Wiecej szczegółów znajduje się na stronie kacperkowy-skwerek.pl
 

Więcej przyczytasz na www.sportkrosno.pl
ANN
Foto: Bogusław Szczurek

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj