• autor: Edward Marszałek, RDLP w Krośnie
  • środa, 09, marzec 2011 16:59
  • wielkość czcionki - - + +
  • 1 komentarz

W jubileuszowym XXXV Biegu Piastów, który rozegrano w sobotę 5 marca na Polanie Jakuszyckiej, dobrze zaprezentowali się biegacze z okolic Krosna. Kilku z nich znalazło się w pierwszej setce zawodników, zaś w prowadzonych na tej imprezie klasyfikacjach korporacyjnych stawali nawet na najwyższym stopniu podium.

Największy sukces odniósł Jacek Habrat z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, który na dystansie 26 km został podwójnym mistrzem wśród leśników. Zdobył tytuł mistrza Polski pracowników Lasów Państwowych oraz wygrał międzynarodową klasyfikację leśników o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Jacek Habrat na najwyzszm stopniu podium

Również najlepszy w swej grupie zawodowej okazał się księgowy Józef Habrat, zaś Roman Piskadło, były trener klubu ORLEW Krosno uplasował się na 147. miejscu, zajmując jednocześnie w swej kategorii wiekowej czwartą lokatę. Znakomitą trzecią pozycję wśród zawodników do 18 lat zdobył Piotr Habrat (447. w łącznej klasyfikacji).

W biegu na 50 km świetnie spisali się Bogdan Kustroń i Jacek Staroń, którzy zajęli miejsca 77. i 161., ale w klasyfikacji nauczycieli zdobyli lokaty trzecią i ósmą.

W tegorocznym biegu Piastów we wszystkich wyścigach wzięło udział łącznie 4300 zawodników z 28 krajów, co jest rekordem w historii zawodów.