• autor: S. Żyła, SportKrosno.pl
  • poniedziałek, 14, listopad 2011 12:22
  • wielkość czcionki - - + +
  • 1 komentarz

11 listopada odbył się jubileuszowy XV Bieg Niepodległości, organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie, Krośnieński Klub Biegacza Krosno przy współudziale Gminy Krosno.

Dystans wyścigu to około 7km., zawodnicy rozpoczynali swoje zmagania na Rynku, koło pomnika Józefa Piłsudskiego była ustawiony „start”: następnie, Słowackiego, Piłsudkiego, Rondo Solidarności, Podwale, Tkacka, Piotra Skargi., Staszica, Plac konstytucji 3 Maja, Wisłocza, Legionów, Piłsudskiego, Rondo Solidarności, Rynek, Sienkiewicza, Plac Konstytucji 3 Maja, Staszica, Wojska Polskiego, Rondo Honorowych Dawców Krwi, Wojska Polskiego, Sikorskiego, Wieniawskiego, Szopena, Powstańców Warszawskich, Lenarta, Bursaki –hala Sportowo – Widowiskowa „meta”.

Udział w zawodach wzięła rekordowa liczba uczestników 478, frekwencja jak na jubileusz bardzo przyzwoita. Po zakończeniu biegu na hali Widowiskowo-Sportowej ul. Bursaki odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów, oraz ogłoszenie wyników i rozdanie pucharów przez władze miasta Krosna.

W śród mężczyzn pierwsze miejsce uzyskał osiemnastoletni Szymon Kulka z klubu ULKS Lipink z czasem 0:20:29, miejsce drugie wywalczył trzydziestoletni Jakub Burgharo z czasem 0:20:33, miejsce trzecie zajął Sergi Rybak z czasem 0:20:35.

W śród kobiet pierwsze miejsce uzyskała dwudziestodwuletnia Lilia Fiskovic z czasem 0:23:04, miejsce drugie wywalczyła Olga Kotovska z czasem 0:23:09, miejsce trzecie zajęła Anna Wojna z klubu ULKS Lipink z czasem 00:24:31.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

altKazimierz Granda najstarszy uczestnik Krośnieńskiego biegu, urodzony w 1935 roku. Reprezentant klubu Lotos Jasło, swoją karierę z bieganiem rozpoczął 32 lata temu w Lublinie. Były trener Pektwino Jasło, jego wychowankowie reprezentowali kadrę Polski. Obecnie dwadzieścia lat na emeryturze. Z grupą przyjaciół konturują wspólną pasję, „pomimo, że mam już dwa rozruszniki, a biegam dalej i myślę ze do setki nie puszcze” – mówi Pan Kazimierz.  Bieganie jest jego całym życiem i bardzo zachęca tych najmłodszych doprawiania sportu.

altJakub Rygiel zawodnik Luks Burza Rogi, który w swojej kategorii wiekowej zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej uplasował się na X pozycji, od trzech lat związany z klubem Burza Rogi. Największy sukces w tym roku to XII miejsce na Mistrzostwach Świata w Albanii oraz drugie miejsce drużynowo w Tiranie. „Bieg Niepodległości jest bardzo prestiżową imprezą gdzie można poznać dużo ciekawych ludzi, bardo zachęcam tych najmłodszych do biegania”.

altAnna Maciejkiewicz „zajęłam trzecie miejsce w kategorii wiekowej K3, czyli 30 lat. Wiejec, biegam amatorsko w krośnie, tak dla relaksu nie jestem zrzeszona w żadnym klubie, dzisiaj pogoda wyjątkowo się udała, dlatego bieg cieszył się takim zainteresowaniem, nie jestem zachwycona wynikiem, chciałam zejść poniżej 35 min, ale mi się nie udało no, generalnie stanęłam na podium mam się, z czego cieszyć. Chciałam zachęcić do biegania najmłodszych, ponieważ jest to fantastyczna forma spędzania wolnego czasu robie się to dla zdrowia i oczywiście dla urody”