KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Spotkanie z Sebastianem Kawą, najbardziej utytułowanym pilotem szybowcowym na świecie

Spotkanie z Sebastianem Kawą, najbardziej utytułowanym pilotem szybowcowym na świecie www.aeroklub-podkarpacki.pl

Najbardziej utytułowany pilot szybowcowy świata zawita do Krosna. Otwarte spotkanie w Auli PWSZ odbędzie się 19 lutego. Sebastian Kawa to pilot będący na I miejscu listy rankingowej pilotów FAI - Międzynarodowej Organizacji Lotniczej.

REKLAMA


Aeroklub Podkarpacki - Szkoła Lotnicza w Krośnie wraz z PWSZ w Krośnie oraz ZSP nr 3 "Mechanik" w Krośnie zaprasza na spotkanie z Sebastianem Kawą - wyjątkowym człowiekiem i pilotem, będącym od wielu lat czołowym pilotem szybowcowym na świecie i najbardziej utytułowanym pilotem w historii światowego szybownictwa.

Spotkanie odbędzie się 19 lutego (czwartek) o godz. 11.00 w Auli PWSZ w Krośnie przy ul. Kazimierza Wielkiego 4.

Sebastian Kawa (l. 43) to wychowanek i członek Aeroklubu Bielsko-Bialskiego. W latach 2003-2014 dziesięciokrotny zdobywca tytułu Szybowcowego Mistrza Świata, w tym trzykrotny (z rzędu) tytuł Mistrza Świata w Szybowcowym Grand Prix (wyścigi szybowcowe) i pięciokrotny zdobywca tytułu Szybowcowego Mistrza Europy. W roku 2009 zdobywca złotego medalu Światowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie, ponadto wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy, wielokrotny Mistrz Polski.

Pilot będący na I miejscu listy rankingowej pilotów FAI (Międzynarodowej Organizacji Lotniczej).

Były rekordzista świata i aktualny Szybowcowy Mistrz Świata w Klasie 15-metrowej i w Klasie Standard. Sebastian Kawa to zarazem pilot, który szybowcem przeleciał trasę o długości ponad 2.000 km w "przelocie po trasie zamkniętej".

Na przełomie roku 2013 i 2014 jako pierwszy w historii wykonywał loty szybowcem nad Himalajami, m.in. nad Annapurną (grudzień 2013).

Został odznaczony przez Prezydenta RP B. Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Sebastian Kawa jest także autorem wielu ciekawych i cenionych publikacji o sporcie szybowcowym (w trakcie spotkania możliwość zakupu książki).

- Spotkanie ma na celu popularyzację sportów lotniczych (szczególnie szybownictwa), jest skierowane do młodzieży szkół średnich i studentów szkół wyższych, ale mile widziani uczniowie gimnazjów - młodzież zainteresowana sportami lotniczymi, a w szczególności osoby zainteresowane szkoleniem szybowcowym w Aeroklubie Podkarpackim - zapowiadają organizatorzy.

Uwaga! Dla zdecydowanych na podjęcie szkolenia szybowcowego Aeroklub Podkarpacki-SL w Krośnie przygotował niespodziankę!

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?