KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

III runda Pucharu Polski OFF-ROAD PL - decydująca rozgrywka

III runda Pucharu Polski OFF-ROAD PLDokładnie za miesiąc w Dynowie na Podkarpaciu po raz ostatni w tym roku spotkają się najlepsze polskie załogi off-roadowe. III runda Pucharu OFF-ROAD PL zakończy zmagania zawodników o punkty w klasyfikacji generalnej w sezonie 2008.

REKLAMAJuż po raz drugi Dynów będzie gościł uczestników najstarszego i najbardziej znanego cyklu rajdów sportowo- przeprawowych w Polsce. W tym niezwykłym miejscu na sportowców będą czekać nie tylko malownicze krajobrazy, ale i liczne skarpy, bardzo strome podjazdy i trawersy. Ostatnia runda Pucharu OFF-ROAD PL to zwieńczenie zaciekłej, sportowej rywalizacji z dwóch poprzednich rund, które rozegrano kolejno: w maju w Bojanowie i w sierpniu w Ostródzie.

Image

Na początku będzie Prolog. W tym roku III rundę rozpoczniemy w Nozdrzcu koło Bazy Rajdu, która mieścić się będzie w zabytkowym, późno klasycystycznym pałacu – zdradza Waldemar Lenkowski, Komandor Rajdu. Na pewno będzie ciekawie! Wyniki prologu zadecydują o kolejności startu do odcinka nocnego rajdu.

Punktualnie o 18.00 rozpocznie się etap nocny. Po przebytych 8 próbach czyli ok. 5 godzinach rywalizacji zawodnicy powinni osiągnąć metę etapu. Następnego dnia będzie czekać ich ok. 7 godzinny etap dzienny na który składać się będzie 11 prób. Moim zdaniem nawigacja nie powinna nastręczać problemu. Trasa pod tym względem jest łatwa.

Image

Jednak dla wygody i bezpieczeństwa zapewniamy możliwość ominięcia przeszkód terenowych i skorzystania z drogi alternatywnej kosztem kary czasowej – dodaje Lenkowski. Można także skorzystać ze stref serwisowych, a roadbook będzie zawierał informacje pozwalające załogom na powrót do bazy rajdu z każdego punktu na trasie.

Załogi są klasyfikowane oddzielnie dla każdego etapu rundy według sumy czasów między punktami kontroli przejazdu i prób terenowych z uwzględnieniem regulaminowych kar. Klasyfikacja końcowa rundy dokonywana jest na podstawie sumy punktów z klasyfikacji etapów danej rundy. Zwycięzców dwóch dni rywalizacji oraz całego Pucharu Polski OFF-ROAD PL poznamy w sobotę, 18 października o 21.00.

Ponownie śmiałkowie wystąpią w trzech rodzajach klas: Travel, Adventure i Extreme. Samochody zgłoszone w danej klasie muszą spełniać wymagania regulaminu technicznego zawodów przy czym: auta niemal seryjne z niemodyfikowanym nadwoziem startują w klasie Travel, nieco bardziej zmodyfikowane w klasie Adventure, a klasa Extreme pozwala na największą ilość przeróbek.

Zdaniem organizatorów wiele zależy do pogody. Największym wyzwaniem dla pilotów będzie walka z deszczem, a kto wie czy również nie ze śniegiem. Tylko spokój i opanowanie kierowców mogą pomóc w prawidłowym przejeździe m.in. przez wąwozy i tereny toru offroadowego „Pod Porębą 4x4”.

Dynów słynie nie tylko z pięknych widoków, ale również gościnności władz gminy i mieszkańców. Na potrzeby rajdu właściciele udostępniają organizatorom tereny prywatne. Rywalizacja off-road-owców cieszy się tutaj dużym zainteresowaniem kibiców. W tej rundzie jednym z najlepszych punktów widokowych będzie tor „Pod Porębą 4x4”, na którym z jednego miejsca można zobaczyć kilka odcinków rajdu jednocześnie.  

Organizatorem Pucharu Polski OFF-ROAD PL jest OFF-ROAD PL Magazyn 4x4-jedyny w Polsce miesięcznik w całości poświęcony tematyce off-roadowej (samochody terenowe, SUV-y, quady). Magazyn jest obecny na rynku od 1999 roku, a już niedługo ukaże się jego 100 numer. OFF-ROAD PL jest dostępny na terenie całego kraju w sieciach: Kolporter, Ruch, Inmedio, Garmond, Empik, Intermarche, Tesco, Real, Kaufland, Suchan, E'leclerc oraz na stacjach paliw: Orlen, BP, Shell, Lotos, Lukoil, Jet.

Puchar Polski OFF- ROAD PL – sezon 2008
I runda – 8-11 maja Bojanów (Podkarpacie)
II runda – 24-27 lipca Ostróda (Ostróda)
III runda – 16-19 października: Dynów (Podkarpacie)

Harmonogram III rundy Pucharu Polski OFF-ROAD PL:

Czwartek, 16.10.2008 r.

16:00-23:00 – przyjmowanie zgłoszeń zawodników (baza rajdu, Nozdrzec)

Piątek, 17.10.2008 r.

8:30-13:00 – przyjmowanie zgłoszeń
12:00-14:30 – badania techniczne, oklejanie i plombowanie samochodów
14:30-17:30 – odprawa załóg prolog
18:00 – start do Etapu Nocnego

Sobota, 18.10.2008 r.

8:45 – głoszenie kolejności startowej (wyniki odcinka nocnego)
9:00 – start do Etapu Dziennego
21:00 – ogłoszenie oficjalnych wyników, wręczenie nagród

 
Image

Więcej informacji i zdjęć wolnych od praw autorskich na stronie www.off-road.pl/puchar . Informacji udziela również:

Katarzyna Kowalska
PR Manager
tel. 012 421 11 44
tel. kom. 609 774 449
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
  • autor: Katarzyna Kowalska

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?