KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nocą pojechali dla Maćka

MotoMarzanna / NJSBC MotoMarzanna / NJSBC Fot. Krystian Longawa

Ponad 400 aut wzięło udział w nocnej jeździe “Dla Maćka”. Tym razem Spot “Nocnej jazdy samochodem bez celu” miał cel. 14 marca w ramach akcji charytatywnej zebrano około tony nakrętek dla małego Maćka.

REKLAMA


- Jak mało kto potraficie łączyć przyjemne z pożytecznym. Kolejny charytatywny spot, a Wasz zapał do pomocy nadal wielki - 400 aut w peletonie! Niejedni już mieliby dość, ale Wy jesteście wyjątkowi, Wy nie macie dość. Za każdym razem udowadniacie nam, że działamy w słusznej sprawie, że po prostu warto. I mimo przeszkód, nie poddajemy się. To właśnie dzięki Wam - nocni sprzymierzeńcy - piszą na swoim fanpage’u organizatorzy krośnieńskich “Spotów” Nocnej Jazdy Bez Celu.

Spot odbył się z celem charytatywnym. Tym razem chodziło o pomoc dla Maćka.

- Osobne podziękowania w imieniu swoim, małego Maćka i jego rodziny składamy wszystkim tym, którzy wsparli nakrętkową akcję. Maciuś jest jednym z licznych dzieci, które zbierają nakrętki. Apel do Was - nie wyrzucajcie nakrętek, zbierajcie dla potrzebujących! - mówi Artur Jabłoński z ekipy NJSBC.

Maciuś urodził się 28.06.2009 roku z ciężkim niedotlenieniem. Była to ciąża bliźniacza, drugi chłopiec - Mikołaj zmarł w łonie mamy.

Od pierwszych chwil Maciek walczył o życie. W pierwszych dobach nie dawano mu szans, jednak transport do USD w Krakowie Prokocimiu i podjęta tam intensywna terapia zapaliły światełko nadziei.
Akcja “nakrętkowa” łączy cel charytatywny z działalnością ekologiczną. Za nakrętki płacą firmy, które przyjmują je jako surowiec wtórny. Podczas marcowego spotu NJSBC zebrano około tony nakrętek, które ledwo mieściły się w samochodach organizatorów. Redakcja KrosnoCity.pl dołożyła do tego wyniku skromne 5 kg.

- Podziękowania składamy również portalowi ratowniczemu Krosno 112 za pomoc w organizacji spotu - mówi Artur Jabłoński.

Dalsze podziękowania Team NJSBC Krosno składa jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z: Długiego, Dobieszyna, Korczyny, Szczepańcowej i Świerzowej.

- Podziękowania składamy także innej służbie mundurowej. Tym razem dotrzymali danego słowa. Oby tak dalej Panowie Policjanci - dodają organizatorzy Nocnej Jazdy Samochodem Bez Celu.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?