Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Ponad 90 załóg wystartuje na otwarciu sezonu Wyścigów Górskich!

Ponad 90 załóg wystartuje na otwarciu sezonu Wyścigów Górskich! Fot. mat. prasowe

Przed nami wielkie otwarcie sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, które odbędą się na trasie Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego już w najbliższy weekend, 13-15 maja, w okolicach Sanoka. Organizatorem imprezy jest Automobilklub Małopolski w Krośnie.

REKLAMA93 zawodników w Załużu
Na międzynarodowe zawody zaliczane do International Hill Climb Cup, FIA CEZ i FIA CEZ Historic oraz Mistrzostwa Słowacji i Polski do Załuża przyjedzie aż 93 zawodników.

Zobacz: LISTA STARTOWA ZAWODNIKÓW
 
- W zawodach zobaczymy aż 7 samochodów kategorii 2: trzy Normy M20 czeskiego zespołu Nutrend Czech National Team z Vaclavem Janikiem, Petrem Trnką i Jirim Svobodą. Do tego grona dołączy 3 polskich kierowców: Robert Steć w Loli B02, Sebastian Fołta w Loli T96, Irena Steć w Glorii oraz Szwajcar, Riva Tiziano w Reynardzie. Do nich dołączą dwa auta z dachem, Audi Sport Quattro Wojtka Bełtowskiego i Lancer Dubaja - zapowiada Łukasz Strzelecki, rzecznik prasowy 42 BWG.
- W klasyfikacji narodowej zgłosiło się 61 zawodników - mówi Marcin Fiejdasz, dyrektor zawodów. - Mamy 53 polskich kierowców oraz 8 Słowaków, którzy chcą powalczyć o polskie trofea. Zdecydowanie najciekawsza rywalizacja odbędzie się pomiędzy Igorem Drotarem, który przywiezie Skodę Fabię R5, a Andrzejem Szepieńcem w Lancerze, Waldemarem Kluzą w nowym Fordzie Fiesta Proto, Romanem Baranem w Lancerze Pink Panther oraz Janem Milonem w Fabii WRC - podkreśla Marcin Fiejdasz.

- Niestety w Załużu zabraknie dwukrotnego mistrza Polski GSMP 2014 i 2015, Dubaja, który podczas przedsezonowych testów w Banovcach rozbił swojego Berg Monstera na tyle poważnie, że start podczas I i II rundy, jak i kolejnych jest bardzo niepewny - dodaje Łukasz Strzelecki.

Oprócz Polaków kibice zgromadzeni w Załużu zobaczą kierowców z 6 krajów: Austrii, Chorwacji, Czech, Serbii, Słowacji i Szwajcarii. W klasyfikacji International Cup wystartuje podczas 42 BWG aż 36 zawodników, w FIA CEZ będzie ich 41, w FIA CEZ Historic zobaczymy 9 samochodów, a w mistrzostwach Słowacji 20 sąsiadów z południa.

- Ciekawa rywalizacja rozegra się wśród posiadaczy historycznych pojazdów. Tu zobaczymy Zastavę 101 Łukasza Migały, BMW 2002Ti Jerzego Nowakowskiego, klasyka Lancię Beta Montecarlo Augusta Gratzera, dwa fiaty 126p Angello Gilli i Lucjana Kupińskiego, BMW 318is Marka Więcka oraz kierowców z Muhlbah, Rene Warmutha w Golfie i Wolfganga Piebera w BMW 323i. W historykach pojawią się również dwie formuły Metalex Frantiska Kmeta i Miroslava Ciliaka - zapowiada Łukasz Strzelecki.

Zawody rozpoczynają się w piątek 13 maja w Sanoku od odbioru administracyjnego i badania kontrolnego. Weekend (14-15 maja) to zmagania na trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej i 8 podjazdów w tym 4 treningi i 4 wyścigi!

pd/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj