Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

MOTO: finał GSMP w Korczynie

MOTO: finał GSMP w Korczynie Fot. Marek Marczak

Ostatnie dwie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2016 rozegrane zostaną 23-25 września na Podkarpaciu. W Korczynie oprócz polskich zawodników pojawią się po raz pierwszy zespoły ze Słowacji, które rozegrają w ramach wyścigu dwie rundy swoich mistrzostw.

REKLAMAOrganizatorzy liczą na długą listę zgłoszeń. Z pewnością rywalizacja aż do ostatniego podjazdu będzie elektryzująca, bowiem to ostatnia szansa na punkty w sezonie i zmianę sytuacji w klasyfikacji generalnej GSMP.

Pierwsze informacje dotyczące zgłoszeń poznamy po 14 września, kiedy zakończy się pierwszy termin nadsyłania deklaracji startu w wyścigu. Oficjalna lista startowa zostanie opublikowana 20 września, a już 23 września kibice będą mogli zobaczyć wszystkie samochody podczas badania kontrolnego przed zawodami, jakie zorganizowane zostanie w firmie Panmar na ul. Podkarpackiej 16B w Krośnie.

- Trasa o długości 4540 metrów to nie lada wyzwanie dla zawodników - mówi dyrektor zawodów - Marcin Fiejdasz z Automobilklubu Małopolskiego w Krosnie - W tym roku wyzwanie dla Polskich kierowców jest jeszcze większe ze względu na rundę Mistrzostw Słowacji w której wystąpią najlepsi zawodnicy w mocnych samochodach. Możemy spodziewać się liczącej co najmniej 20 kierowców grupy ze Słowacji. Trasa jest szybka i bardzo widowiskowa dla kibiców, dla których jak co roku przygotowaliśmy wiele miejsc widokowych, w tym ulubiony punkt na patelni, skąd oprócz świetnego widoku na trasę rozpościera się panorama Krosna - podkreśla dyrektor.

Dzięki współpracy z lokalnymi samorządami (gminą Korczyna i urzędem marszałkowskim) przygotowano również nową nawierzchnię trasy. Na odcinku od PO1 do PO6 rozkładany jest nowy dywanik asfaltowy, który poprawi bezpieczeństwo zawodników na odcinku ponad 1,5 kilometra.

Pierwszy dzień zawodów rozpocznie się o godzinie 9:00 dwoma podjazdami treningowymi. O godzinie 14:00 wystartuje pierwszy wyścig. Godzina 16:00 to drugi podjazd, który przybliży nas do rozdania tytułów mistrzowskich. W niedzielę (25 września) zawody rozpoczną się o godzinie 8:30, a zakończą się około godziny 17:00 rozdaniem nagród na korczyńskim Rynku.

Więcej na stronie wyścigu: gsmp-korczyna.cba.pl oraz na WyscigiGorskie.pl, gdzie kibice będą mogli śledzić relację z zawodów.

łs/pd

  • autor: łs/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj