KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Prządki 2016" - najlepsi zawodnicy na najszybszej trasie GSMP

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Marek Marczak

"Prządki 2016" - znane są już nazwiska zawodników, którzy wystartują już w następny weekend w Korczynie (24-25 września). Organizator zadbał też o ułatwienie dla kibiców: pierwszy raz pojawi się specjalny autobus dowożący na trasę!

REKLAMA


W Korczynie właśnie dobiegają końca prace nad blisko 1,5 km dywanikiem asfaltowym. To część trasy wyścigu "Prządki 2016".

- Znamy już pierwsze nazwiska zawodników, jacy już 24 i 25 wystartują podczas Wyścigu Górskiego Prządki 2016. Na 4540 metrowej trasie prowadzącej z Rynku w Korczynie wystartuje blisko 70 zawodników, którzy podczas wielkiego finału rozegrają dwie rundy Mistrzostw Polski i po raz pierwszy w historii Mistrzostw Słowacji - mówi Łukasz Strzelecki, rzecznik prasowy wyścigu.

Wielki finał w Korczynie będzie niewątpliwie skupiał uwagę wszystkich kibiców na dwóch zawodnikach. Pierwszym z nich jest Waldemar Kluza w Fordzie Proto. Drugim będzie Słowak, Igor Drotar, które jest o krok od zdobycia tytułu mistrza Polski.

- Na najszybszej trasie w Polsce zobaczymy także Petera Jurenę w Lancerze gr. N i Andrzeja Szepieńca który pojedzie o tytuł drugiego wicemistrza Polski. Po wypadku w Limanowej pojawi się Tomasz Myszkier, tym razem w Seacie Leonie Supercopa - dodaje Łukasz Strzelecki.

Oprócz ponad 50 Polaków, w Korczynie pojawi się kilkunastu Słowaków, a wśród nich Jan Liptak w Mini WRC oraz Veroslav Cvrcek, który namieszał już w polskiej klasyfikacji.

Badanie kontrolne i odbiór administracyjny odbędą się w piątek (23 września), w siedzibie firmy Panmar w Krośnie. Sobota i niedziela to zmagania zawodników podczas 8 podjazdów - 4 treningów i 4 wyścigów.

Specjalnie dla kibiców został przygotowany autobus, który będzie przewoził fanów po trasie wyścigu w przerwach między podjazdami.

Dla tych, którzy nie będę mogli pojawić się na trasie, przygotowano niespodziankę w Internecie. Na profilu facebook.com/wyscigigorskie obejrzycie relację na żywo z finałowych rund GSMP.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?