KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

GSMP: Waldemar Kluza na podium w pierwszy dzień wyścigu [ZDJĘCIA]

GSMP: Waldemar Kluza na podium w pierwszy dzień wyścigu [ZDJĘCIA] Fot. Marek Marczak

4688 metrowa trasa z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej w pierwszy dzień zmagań 43. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego należy do Waldemara Kluzy w Skodzie Fabii S2000. Sobota pokazała bardzo zawziętą walkę zawodników. Zobaczcie zdjęcia.

REKLAMA


Za nami naprawdę mocna inauguracja sezonu. Mimo, że w sobotę (13.05) warunki były bardzo zmienne i wymagające to szczęśliwie obyło się bez poważnych przygód. Lista pechowców, których pokonały problemy techniczne liczy kilkanaście nazwisk. Po sobotnich podjazdach na mecie zameldowało się 73 kierowców.

Pierwszy dzień wyścigu należy do Waldemara Kluzy w Skodzie Fabii S2000. Kierowca z Wieliczki podzielił się zwycięstwami w podjazdach wyścigowych z Dubaiem w Mitshubishi Lancer Berg Monster, ale w łącznej klasyfikacji GSMP wypracował prawie 5 sekund przewagi. Dubai sięgnął za to po zwycięstwo w rundzie Mistrzostw Słowacji, IHCC i CEZ.

Trzeci stopień podium uzupełnił Karel Treny Skodą Fabia WRC. Na mecie zabrakło niestety Mistrza Polski GSMP 2016 Igora Drotara, który wycofał się po awarii swojej Skody Fabii R5.

Tuż za podium w GSMP znalazł się Michał Ratajczyk w Mitsubishi Lancer EVO IX z 7motorsport oraz najszybszy wśród formuł Jozef Bereś Jr w Tatuus PY012. Kolejne lokaty zajęli kierowcy Mitsubishi Lancerów - Grzegorz Kozioł, triumfator Grupy A, który przez cały dzisiejszy dzień mocno rywalizował z Piotrem Ostrowskim i którego ostatecznie pokonał różnicą niespełna 2,8 sekundy.

W grupie N zwyciężył Słowak Peter Jurena, a w pierwszej dziesiątce zmieścili się jeszcze Boczek (Klasa E-I+45) i Karol Krupa, drugi za Peterem w N+2000. W czołowej trójce znalazły się dwie Skody, ale pierwsza dwudziestka zdominowana była przez Mitsubishi. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem w samochodzie z napędem na jedną oś jest Konrad Biela w swoim Renault Clio RS.

Dwa miejsca niżej, na piętnastym w "generalce" finiszował Seat Leon Super Copa TDI Jaroslava Duboczi i BMW M3 Martina JUHASa. Kolejny w klasyfikacji Wojciech Kostecki w swoim Legacy RS wygrał GSMP Historyczne. Na podium w tej  grupie stanęło jeszcze dwóch Wojciechów - Subocz w Porsche Carrera 2 i Wojciech MYSZKIER w VW Golfie GTI.

Najliczniejszą w tegorocznym Załużu klasę A/PL wygrał Michał Żywarki za kierownicą Subaru Imprezy przed Marcinem Dopierałą i Jackiem Handle.

Czołowa trójka grupy E0 to dziś Gabriel KUBIT w Hondzie Integra oraz dwóch kolejnych zawodników w samochodach BMW - Marcin Staniak (318 IS) i Mariusz BIAŁY (E30 320 IS).

Gratulujemy zwycięzcom i pierwszym nagrodzonym!

Oficjalnym sponsorem Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski jest operator telekomunikacyjny Red Bull MOBILE - Twój wstęp do świata Red Bulla! Organizatorem wyścigu jest Automobilklub Małopolski w Krośnie. Partnerami medialnymi 43. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego Sanok-Załuż są: sportowefakty.wp.pl, autoklub.pl, gsmp.pl, krosnocity.pl, isanok.pl, esanok.pl, przemyskie.info.

Zobacz także: 43. Bieszczadzki Wyścig Górski w obiektywie Marka Marczaka oraz  43. Bieszczadzki Wyścig Górski. Badanie Kontrolne na sanockim rynku [ZDJĘCIA]

Mateusz Buchtyar | Mateusz Głód
Fot. Łukasz Jaracz

  • autor: mb, mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?