Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Rymanowskie Wiatraki" - zawody dla amatorów szybkiej jazdy!

"Rymanowskie Wiatraki" - zawody dla amatorów szybkiej jazdy! Fot. Karol Słomka

"Rymanowskie Wiatraki" to jedyne zawody na południu Polski podczas których kierowcy będą ścigali się na szutrze i asfalcie. Będą to pierwsze rundy Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem i Super KJS w tegorocznym sezonie.

REKLAMARozpoczyna się nowy sezon KJS i Super KJS na Podkarpaciu. Już za niecałe trzy tygodnie podczas "Rymanowskich Wiatraków" rozpocznie się amatorska rywalizacja w rajdach samochodowych.

- Ubiegłoroczna edycja pokazała, że organizacja zawodów na zmiennej nawierzchni pozwala ją urozmaicić i utrudnić. Im bardziej skomplikowana, tym ciekawsza dla zawodników i kibiców - mówi Paweł Fiejdasz z Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie.

Podczas imprezy, która odbędzie się na terenie gmin Rymanów i Iwonicz-Zdrój w dniach 24-25 marca, rozegrane zostaną pierwsze rundy Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem i Super KJS.

- To jedyne zawody na południu Polski, podczas których kierowcy będą ścigali się na szutrze i asfalcie - zaznacza Paweł Fiejdasz.

Automobilklub Małopolski podobnie jak w ubiegłym roku, zaplanował atrakcyjne i szybkie próby sportowe. W Super KJS zaprojektowanych jest 24 km tras, a w KJS 16 km.

- W imprezie może wziąć udział każdy kierowca posiadający prawo jazdy i sprawny samochód. Amatorskie rajdy służą poprawie bezpieczeństwa na drogach oraz umiejętności kierowców w zakresie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przy okazji dają możliwość sprawdzenia, czy jesteśmy mistrzami prostej, czy też w zakrętach potrafimy opanować auto - mówi Paweł Fiejdasz.

Zgłoszenia przyjmowane są do 19 marca. Ilość miejsc jest ograniczona!

Dokumenty dla zawodników "Rymanowskich Wiatraków" - zobacz tutaj.

Dołącz do wydarzenia na FB: "Rymanowskie Wiatraki"

Zobacz jak było rok temu: Konkursowa Jazda Samochodem "Rymanowskie Wiatraki" [ZDJĘCIA]

pd

1 komentarz

  • rolnik

    Rozumiem że Gmina wyraża zgody na niszczenie drogi i zobowiązuje się do jej napraw. Po ostatnim rajdzie jeszcze nie naprawiono ubytków a już organizowany jest następny rajd. Czy burmistrz gminy nawet nie wie że jego drogi są dewastowane .?

    Zgłoś nadużycie rolnik czwartek, 08, marzec 2018 20:16 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj