KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Już za parę dni OFF-ROAD PL

III runda Pucharu Polski OFF-ROAD PLJuż tylko parę dni dzieli nas od ostatniej w tym roku, III rundy Pucharu Polski OFF-ROAD PL. 17 i 18 października w Dynowie na Podkarpaciu najlepsze polskie załogi off-roadowe będą walczyć o decydujące punkty w klasyfikacji generalnej w sezonie 2008. 

REKLAMA


Ostatnia runda Pucharu OFF-ROAD PL to zwieńczenie zaciekłej, sportowej rywalizacji z dwóch poprzednich rund, które rozegrano kolejno: w maju w Bojanowie i w sierpniu w Ostródzie. Zdaniem organizatorów wiele zależy do pogody. Największym wyzwaniem dla pilotów będzie walka z deszczem, a kto wie czy również nie ze śniegiem.

Dynów po raz drugi będzie gościł uczestników najstarszego i najbardziej znanego cyklu rajdów sportowo-przeprawowych w Polsce. Tym razem jednak, centrum dowodzenia III rundy Pucharu OFF-ROAD PL mieścić się będzie w zabytkowym, późnoklasycystycznym pałacu w Nozdrzcu.

Image


Po przeprowadzeniu badań technicznych i odprawy uczestników, sznur samochodów uda się na miejsce startu honorowego – rynek w Dynowie. To nie lada gratka dla kibiców, gdyż będą mogli przyjrzeć się z bliska każdemu pojazdowi biorącemu udział w rajdzie, zanim wyjedzie na trasę.

Pierwszy odcinek specjalny, tzn. prolog rozpocznie się o godzinie 16.00. W tym roku III rundę rozpoczniemy na torze "Pod Porębą 4x4" w pobliżu Dynowa – zdradza Waldemar Lenkowski, Komandor Rajdu. To urocze, ale i wymagające miejsce. Ukształtowanie Pogórza Dynowskiego z głębokimi wąwozami, ostrymi zjazdami i licznymi ciekami wodnymi, stwarza idealne warunki dla naszego rajdu. Na pewno będzie ciekawie!

Dwie godziny później, w kolejności ustalonej na podstawie wyników prologu, uczestnicy wyjadą na etap nocny. Po przebytych 8 próbach czyli ok. 5 godzinach rywalizacji zawodnicy powinni osiągnąć metę etapu.

Image


Po ogłoszeniu wyników etapu nocnego, w sobotni poranek rozpoczną się zmagania na trasie etapu dziennego. Uzbrojeni w roadbooki zawodnicy zmagać się będą nie tylko z ukształtowaniem terenu i  maszynami, ale także ze swoimi słabościami.

Podsumowanie III rundy Pucharu Polski OFF-ROAD PL, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla najlepszych nastąpi na bankiecie około godziny 21:00. Wtedy też kolejna edycja Pucharu przejdzie do historii.


Puchar Polski OFF- ROAD PL – sezon 2008
I runda – 8-11 maja Bojanów (Podkarpacie)
II runda – 24-27 lipca Ostróda (Ostróda)
III runda – 16-19 października: Dynów (Podkarpacie)

Harmonogram III rundy Pucharu Polski OFF-ROAD PL:

Czwartek, 16.10.2008 r.

16:00-23:00 – przyjmowanie zgłoszeń zawodników (baza rajdu, Nozdrzec)


Piątek, 17.10.2008 r.

8:30-13:00 – przyjmowanie zgłoszeń
12:00-14:30 – badania techniczne, oklejanie i plombowanie samochodów
14:30-17:30 – odprawa załóg prolog
18:00 – start do Etapu Nocnego


Sobota, 18.10.2008 r.

8:45 – głoszenie kolejności startowej (wyniki odcinka nocnego)
9:00 – start do Etapu Dziennego
21:00 – ogłoszenie oficjalnych wyników, wręczenie nagród
 
Image
 

Informacji udziela również:

Katarzyna Kowalska
PR Manager
tel. 012 421 11 44
tel. kom. 609 774 449
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
  • autor: Katarzyna Gąsiorek

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?