KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnianka Sylwia Dzik - popularna "Dzikuska" - zapowiada zaciętą walkę o kolejne tytuły [ZDJĘCIA]

Krośnianka Sylwia Dzik - popularna "Dzikuska" - zapowiada zaciętą walkę o kolejne tytuły [ZDJĘCIA] Fot. Pit Bike SM / materiały prasowe

Popularna "Dzikuska" po udanym sezonie 2020 nie zwalnia tempa i w 2021 planuje wziąć udział we wszystkich rundach Pucharu Polski Pit Bike SM oraz w Mistrzostwach Polski. Najważniejszy cel to obrona mistrzowskiego tytułu w kobiecej klasie Pit Ladies.

REKLAMA


Sylwia Dzik ma 29 lat i pochodzi z Krosna. Swoją przygodę z motocyklami rozpoczęła już ponad 11 lat temu, a do świata Pit Bike’ów dołączyła w 2018 roku. Debiutując zajęła drugie miejsce w Pucharze Polski Pit Bike SM. W sezonie 2019 miała przerwę od ścigania, jednak rok później powróciła do wyścigów w świetnej formie.

Dzikuska sezon 2020 może zaliczyć do udanych. Planowała ukończyć go na podium i swój cel zrealizowała. Zwyciężyła w Pucharze Polski Pit Bike SM, a także zgarnęła tytuł Mistrzyni Polski w klasie Pit Ladies.

- W sezonie 2020 postanowiłam wrócić do jazdy i dzięki wsparciu Texaco Polska oraz firmie MRF, udało mi się zrealizować moje plany. Na pierwszej rundzie Pucharu Polski byłam pozytywnie zaskoczona wysokim poziomem rywalek. Zmotywowało mnie to do zaciętej rywalizacji. Niestety, nie miałam zbyt wielu możliwości do treningów, więc każdy wyścig i uzyskane punkty cieszyły mnie jeszcze bardziej. Minione rundy były prawdziwym sprawdzianem umiejętności, dzięki czemu wyłoniło to najlepszych zawodników. Podczas Mistrzostw Polski w Toruniu, miałam okazję spróbować swoich sił w deszczu. Wychodziłam z założenia, że kto szybciej wstanie, ten wygrywa. Wywrotka, którą zaliczyłam już po pierwszych metrach, zmobilizowała mnie jeszcze bardziej do walki o podium, dzięki czemu ukończyłam Mistrzostwa na najwyższym stopniu podium, zdobywając tytuł pierwszej Mistrzyni Polski Pit Bike SM - podsumowała miniony sezon Sylwia Dzik.

W nadchodzącym sezonie planuje wystartować zarówno we wszystkich rundach Pucharu Polski Pit Bike SM, jak i w Mistrzostwach Polski.

- Chciałabym w sezonie 2021 wystartować we wszystkich rundach Pucharu Polski oraz w Mistrzostwach Polski, chociaż przeprowadziłam się do Niemiec i bez wsparcia sponsorów może być ciężko. Cieszę się, że w nadchodzącym sezonie Mistrzostwa Polski odbędą się w Koszalinie, bo jest to mój ulubiony tor. Jest specyficzny, z dużą ilością dziur i łat - to, co dzikusy lubią najbardziej! Tak łatwo nie oddam tytułu Mistrzyni Polski! - zakończyła Dzikuska.

Sylwię Dzik będziecie mogli zobaczyć na torach całego kraju.

Pierwsza okazja już 10 kwietnia na bydgoskim Kartodromie, gdzie odbędzie się runda rozgrzewkowa Pucharu Polski Pit Bike SM oraz dekoracja zawodników za miniony sezon.

Pierwsza runda odbędzie się w dniach 2-3 maja na podwarszawskim torze Słomczyn.

Fot. Pit Bike SM / materiały prasowe

  • autor: inf. pras.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?