KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Sezon 2010 czas zacząć

Już niespełna miesiąc dzieli wszystkich zawodników oraz kibiców Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski od inauguracji sezonu 2010, a sezon zapowiada się bardzo ekscytująco. Po długiej zimowej przerwie, która nie oszczędzała swoją pogodą możemy śmiało powiedzieć, że nadeszła wiosna, a z nią pora na górskie ściganie. W tym roku pierwsze zawody cyklu rozegrane zostaną w Korczynie w terminie 1-2 maja, czyli jak bywało to w latach poprzednich podczas długiego majowego weekendu.

REKLAMA
Regulamin zawodów pojawi się w przeciągu tygodnia, a lista zgłoszeń otwarta zostanie wraz z publikacją regulaminu uzupełniającego I i Ii rundy GSMP Korczyna 2010.

Całą listę zgłoszeń, a także relację online podczas zawodów, filmy oraz wywiady a także onboardy z zawodów będzie można śledzić online na portalu www.wyscigigorskie.pl.

Z informacji jakie napływają do naszej redakcji, możemy śmiało powiedzieć, że szykuje się spora rewolucja w ścisłej czołówce, która na pewno zapewni kibicom wiele emocji i sportowej rywalizacji na trasach GSMP. Przynajmniej 10 samochodów Open+2000 czyli tak zwanych potworów i do tego całkiem spora grupa A grupowych oraz N grupowych czteronapędowców, spowoduje niesamowity wzrost atrakcyjności Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, a co za tym idzie zaciętą rywalizacje o każdą tysięczną sekundę.
 

Pierwszym kandydatem do tytułu Mistrza Polski GSMP 2010 będzie prawdopodobnie powracający po rocznej przerwie Mistrz Polski 2008 Robert Kus. Kolejnym zawodnikiem, który powalczy o prymat najlepszego górala będzie na pewno Mariusz Stec w barwach nowego zespołu Motoricus Motorsport. Do rywalizacji z najszybszymi szykuje się również zespół Race Rent z Tomkiem Mikołajczykiem za kierownicą ultra lekkiego karbonowego Lancera Evo IX Ultraleggeara. Ten potwór posiada od 520-720 koni i niewątpliwie będzie ozdobą wszystkich rund GSMP, na których nie może zabraknąć kibiców, którzy tylko w wyścigach górskich będą mogli obejrzeć taki samochód.

Paweł Dytko po zajęciu w sezonie 2009 tytułu II Wice Mistrza Polski wystartuje swoim Evo X i powalczy o wyższą lokatę. Nie zabraknie Marcina Bełtowskiego w swoim niesamowitym Subaru Impreza, a także Grzegorza Dudy, który z informacji jakie do nas dotarły szykuje gazowego Lancera.

Do występów podczas rund GSMP 2010, szykuje się również kilku zagranicznych zawodników, którzy poczuli bakcyla i możliwości pościgania się naprawdę w doborowym i niesamowicie szybkim towarzystwie.

Na pewno w rywalizacji 2010 zobaczymy debiutantów za kierownicami szybkich czteronapędowych samochodów. Jednym z nich będzie Aleksander Michałowski, który zmienia swoją Hondę Integra na topowo przygotowanego Mitsubishi Lancera. Kolejunym z debiutantów z czterołapach będzie Daniel Stawiarski, który podczas Memoriału Kuliga i Bublewicza zapowiedział swój udział w zawodach cyklu GSMP.

Nasza redakcja również bacznie śledzi strony zespołu 4turbo.pl. Z tego co udało się nam ustalić, Subaru Impreza, którą w roku 2009 ścigał się Marcin Czernik, została już w pełni odbudowana i tylko czeka na odpowiedniego drivera, który zdoła okiełznać tą bestię i powalczyć nią o tytuł mistrzowski. Kto zdoła dosiąść tej bestii okaże się już w przeciągu najbliższych kilku tygodni.
 

Czekamy z niecierpliwością na pierwsze zgłoszenia pierwszych zawodów kalendarza 2010 GSMP Korczyna. A już dziś zapraszamy do obejrzenia zwiastuna I i II rundy GSMP Korczyna, który na pewno przekona wszystkich, że warto pojawić się na 4,5 kilometrowej trasie z Korczyny do Rezerwatu Prządki.
Zapraszamy !!!

Kalendarz GSMP 2010:
I i II runda GSMP Korczyna – 1-2 maja
III i IV runda GSMP Cisna – 22-23 maja
V i VI runda GSMP Limanowa + FIA CEZ Trophy – 19-20 czerwca
VII i VIII runda GSMP Sopot – 2-4 lipca
IX i X runda GSMP Banovce + FIA CEZ Trophy – 30 lipca – 1 sierpnia
XI i XII runda GSMP Sienna – 21-22 sierpnia
XIII i XIV runda GSMP Rościszów – 4-5 września
XV i XVI runda GSMP Załuż + FIA CEZ Trophy – 18-19 września
XVII i XVIII runda GSMP Góra Św. Anny – 16-17 października
 

Łukasz Strzelecki
TEAM PROMOTION

  • autor: Łukasz Strzelecki

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?