KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

97 zgłoszeń do BWG w Załużu

Już w ten weekend (9-11 września) odbędzie się organizowany przez Automobilklub Małopolski w Krośnie 37. Bieszczadzki Wyścig Górski – GROSAR. Aż 93 pozycje liczy lista zgłoszeń zawodników. Na trasie z Załuża do Tyrawy Wołoskiej pojawi się 72 zawodników legitymujących się polskimi licencjami, 20 zgłoszonych posiada licencję słowacką i 1 czeską.

REKLAMA


alt

Na starcie zlokalizowanym w miejscowości Wujskie stawi się cała czołówka słowackich oraz polskich rozgrywek. Walkę o cenne punkty w słowackim czempionacie zapowiadają Andriej Krajci, Erich Achs, Martin Kois, Peter Jurena, oraz Igor Drotar, który pojawi się na trasie jedynie w niedzielę. W klasyfikacji GSMP liczymy na walkę pomiędzy Mariuszem Stecem, Marcinem Bełtowskim, Olkiem Michałowskim oraz Andrzejem Szepieńcem.
Warto również będzie zwrócić na zgłoszone do wyścigu samochody historyczne. Znalazły się tam m.in. 2 skody 130 RS, 2 saaby 96 oraz 3 fiaty 126 p , a także historyczna formuła MTX-2.

alt

Lista zgłoszeń
Aż 93 pozycje liczy lista zgłoszeń do 37. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego - GROSAR. Na trasie z Załuża do Tyrawy Wołoskiej pojawi się 72 zawodników legitymujących się polskimi licencjami, 20 zgłoszonych posiada licencję słowacką i 1 czeską.
Taka obsada gwarantuje wielkie emocje i walkę do ostatniego metra trasy. Na liście znalazły się m. in. 3 samochody jednomiejscowe oraz 25 napędzanych na 4 koła. Warto zwrócić uwagę również na 2 ferrari, oraz 2 historyczne skody 130 RS. Mocną grupę tworzą Polacy w kategorii samochodów historycznych. LISTA ZGŁOSZEŃ

alt

Piknik motoryzacyjny
W piątek o godzinie 17:00 na obiektach stacji GROSAR w Sanoku rozpocznie się Piknik Motoryzacyjny, którego patronem został Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie.
W trakcie imprezy przeprowadzone zostaną szkolenia z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej przygotowane przez Hufiec ZHP Ziemi Sanockiej, Ratowników drogowych z Automobilklubu Małopolskiego oraz Auto Moto Klubu Limanowa. Zaprezentowany zostanie także samochód edukacyjny należący do KW Policji w Rzeszowie oraz symulator zderzeń czołowych przygotowany przez Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja czołowych zawodników biorących udział w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.

alt

Uwagi organizacyjne
Każdego dnia zawody składać będą się z 2 podjazdów treningowych oraz 2 podjazdów wyścigowych. Sobotnie podjazdy rozpoczną się o godzinie 9:00, natomiast niedzielny start zaplanowany został na godzinę 8:00.
Wzorem słowackich wyścigów zawodnicy podczas podjazdów treningowych oraz pierwszego wyścigowego zostaną podzieleni na 2 grupy. Po ok. 45 zawodniku grupa, która wjechała na szczyt będzie sprowadzana i bezpośrednio po niej nastąpi start reszty stawki. Ostatni podjazd wyścigowy zarówno w sobotę jak i w niedziele nie będzie dzielony.
Bezpośrednio po zakończeniu 2 podjazdu wyścigowego na scenie w rejonie startu zaplanowane zostały krótkie konferencje prasowe z najlepszymi zawodnikami oraz ceremonie rozdania nagród.

alt

Organizator prosi wszystkich kibiców o wzorową dyscyplinę oraz o gorące przyjęcie wszystkich zawodników w szczególności gości ze Słowacji. Poruszanie po trasie wyścigu możliwe będzie tylko i wyłącznie po zakończeniu się podjazdów.
Rozpoczęcie podjazdu sygnalizowane będzie przez samochód PILOT 1, który będzie poruszał się po trasie z czerwona flagą. Zakończenie sygnalizowane będzie przejazdem samochodu
z zieloną flagą.

Od 9 września 2011r dostępna będzie na stacji paliw GROSAR oraz w Biurze Lokalnej Grupy Działania „Dolina Sanu” (ul. Kościuszki 23, I piętro pokój 102) broszura informacyjna dla uczestników imprezy „Odpocznij Aktywnie w Dolinie Sanu” zawierająca m.in. historię Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego, program tegorocznych zawodów oraz zasady bezpiecznego zachowania na trasie.

37. Bieszczadzki Wyścig Górski – wspierają sanocka firma GROSAR – sieć stacji paliwowych na Podkarpaciu i w Małopolsce oraz firma Kredyty Chwilówki – sieć 160 placówek na terenie Polski oferująca szeroką gamę kredytów i pożyczek.
Program Wyścigu na KrosnoCity.pl: Bieszczadzki Wyścig po raz 37

Zamknięta droga na Przemyśl
W związku z 37. Bieszczadzkim Wyścigiem Górskim w dniach 10 i 11 września w godzinach od 6:00 do 19:00 zamknięta będzie Droga Krajowa nr 28 na odcinku Załuż – Tyrawa Wołoska. Wyznaczono objazdy.
Objazd z Sanoka do Przemyśla prowadzi przez Trepczę i Mrzygłód do Tyrawy Wołoskiej. Dla jadących do Sanoka wyznaczono objazd z Tyrawy Wołoskiej, przez Mrzygłód i Trepczę. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia.

Biuro Prasowe 37. MBWG – GROSAR/red.

  • autor: Biuro Prasowe 37. MBWG – GROSAR/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?