KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rajd Krośnieński

W najbliższą niedzielę, honorowy start na płycie krośnieńskiego Rynku, rozpocznie „Rajd Krośnieński”. Jest to organizowana przez Automobilklub Małopolski w Krośnie II Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego.

REKLAMA


„Rajd Krośnieński” to tak zwany KJS, czyli Konkursowa Jazda Samochodem, w której rywalizować mogą kierowcy amatorzy. Podstawowe warunki udziału to sprawny technicznie samochód z dwuosobową załogą, kierowca i pilot. Kierowca musi mieć prawo jazdy, a pilot ukończone 17 lat. Zawodnicy muszą posiadać kaski ochronne.

alt

KJS jest okazją do sprawdzenia umiejętności i rywalizowania z innymi kierowcami, w kontrolowanych warunkach, z profesjonalnym pomiarem czasu. Równocześnie uczestnicy KJS zdobywają punkty, które pozwalają im starać się o licencję w „sportach samochodowych”.

Kibiców szczególnie może zainteresować „klasa Gość”, czyli start licencjonowanych zawodników, którzy jednak nie zdobywają punktów w KJS.

alt

Zgłoszenia załóg przyjmowane są jeszcze do niedzieli, do godziny 8 rano. Wszystkie szczegóły znajdują się w regulaminach Mistrzostw Okręgu (Regulamin MO) i w uzupełniającym regulaminie dla „Rajdu Krośnieńskiego” (Regulamin uzupełniający).

Start Honorowy do „Rajdu Krośnieńskiego” odbędzie się na płycie Rynku w niedzielę (1 kwietnia) o godzinie 10:00. Następnie zawodnicy rusza na próby sprawnościowe na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego. Zaplanowano 3 próby, z których każda będzie pokonywana 3-krotnie. 2 próby wyznaczono na drogach gmin Wojaszówka (Bratkówka, droga na Wólkę) i Jedlicze (między miejscowościami Długie i Żarnowiec), a 1 na terenie Lotniska w Krośnie.

alt

Zobacz trasy „Rajdu Krośnieńskiego” na youtube: (wolka-SZ-1/4/7) oraz (dlugie - Sz 2/5/8).

Meta Rajdu także została zlokalizowana na Rynku.
Informacje o Rajdzie oraz wzór Karty Zgłoszeniowej znajdziesz na stronie: http://www.automalop.pl/
Kontakt z organizatorami: 503 139 899, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piotr Dymiński
Foto: Łukasz Jaracz

  • autor: Piotr Dymiński

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?