KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Padł rekord zgłoszeń Korczyńskiego wyścigu

Już tylko niespełna kilka godzin pozostało zawodnikom, aby zgłosić się do 1 i 2 rundy sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2012, jakie zainaugurują zawodami w Korczynie koło Krosna. Pierwszy termin minął w piątek 11 maja o godzinie 24. Do tego momentu organizator Automobilklub Małopolski zdołał zebrać rekordową liczbę zgłoszeń w historii Wyścigu Górskiego „Prządki”.

REKLAMA


Na ten moment mamy ponad 80 zawodników na liście i liczymy, że do ostatniej chwili będą do nas docierały zgłoszenia. Oficjalną listę opublikujemy już 16 maja o godzinie 13 i wtedy wszyscy dowiecie się kto wystartuje w pierwszych tegorocznych zawodach w wyścigach górskich. Liczymy na komplet kibiców, którzy pomogą stworzyć atmosferę wielkiego pikniku motoryzacyjnego jaki towarzyszyć będzie 1 i 2 rundzie GSMP „Prządki” 2012. Chciałem w tym miejscu bardzo podziękować Gminie Korczyna na której terenie rozgrywamy już po raz 9 Mistrzostwa Polski. Pan Wójt Jan Zych sprzyja nam w naszych staraniach przy organizacji wyścigów samochodowych i sądzę, że już za rok wspólnie będziemy świętować 10 wyścig górski, jaki ruszy z Korczyny do Rezerwatu Prządki – mówi Dyrektor Zawodów Marcin Fiejdasz.

Z pewnością na trasie w Korczynie zobaczymy Mistrzów Polski klasyfikacji generalnej ubiegłorocznego sezonu – Mariusza Steca, Aleksandra Michałowskiego i Andrzeja Szepieńca, wszyscy pojadą Mitsubishi Lancerami, w najmocniejszej klasie Open+2000. Nie zabraknie również zwycięzcy finałowych rund sezonu 2011 Tomasza Mikołajczyka.

Mariusz Stec:
Na inaugurację sezonu GSMP 2012 pojawię się Lancerem, tym którym jechałem w Rajdzie Mazowieckim. Korczyna to piękna trasa, zawsze miło pojawić się koło Krosna. Organizacja jak co roku zapewne będzie perfekcyjna, a my jesteśmy gotowi ścigać się dla naszych kibiców już kolejny sezon. Od kolejnych zawodów w Jahodnej zmieniamy samochód i nie będzie to już Mitsubishi. To auto o 16 cm krótsze of Lancera, lżejsze i dużo szybsze. To będzie nowy etap w mojej karierze. Z Evo zdobyłem już wszystko co mogłem, teraz czas na coś nowego, co przyciągnie jeszcze więcej kibiców na trasy GSMP.

Olek Michałowski:
Do sezonu 2012 przygotowaliśmy się pod względem mojego auta. Teraz jest bardziej dopasowane do mojego stylu i stało się prawdziwą wyścigówką, a nie samochodem rajdowym. Jak to bywa przed każdym sezonem nie miałem kiedy potrenować, dlatego w ty tygodniu pojedziemy na mały trening. Byłem na trasie w Korczynie przy okazji załatwiania swoich zawodowych spraw. Trasa jak co roku jest w dobrym stanie i musimy liczyć na pogodę, która przyciągnie na zawody tłumy kibiców. Organizacyjnie liczę na pełen profesjonalizm ekipy z Automobilklubu Małopolskiego.

Z lokalnych matadorów Automobilklubu Małopolskiego zobaczymy Michała Bochenka w Hondzie Integra, czy dobrze znanego wszystkim kibicom Janusza Janię w Alfie 156. Na starcie nie zabraknie wielkiego mistrza ośki Romka Barana, który przywiezie Renault Clio. Oprócz ośki pojawią się auta z tylnym napędem, a wśród nich BMW Ryszarda Żyszczyńskiego oraz Ferrari 355 Challenge Sergio Azziniego oraz kilka innych ciekawych samochodów napędzanych na tylną oś.
 
Michał Bochenek:
Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie nowego sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Po długim zimowym śnie i godzinach spędzonych w garażu jesteśmy gotowi na pierwsze starcie. Zostało jedynie odliczać czas do rozpoczęcia 9 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2012 rozgrywanego w Korczynie. Impreza ta organizowana jest przez mój rodzimy Automobilklub Małopolski w Krośnie. Zapraszam kibiców i fanów sportu samochodowego na trasę wyścigu. Do zobaczenia.

Wśród historyków pojawi się wiele ciekawych samochodów, a walkę o tytuł najszybszego stoczą po raz kolejny Wojciech Koczeski w nowym Subaru Legacy oraz Jerzy Gołębiowski startujący Fordem RS Cosworth

Przypominamy, iż już od piątku 18 maja podczas odbioru administracyjnego oraz badania kontrolnego przy Krośnieńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej na ulicy Bursaki, odbywać się będzie piknik motoryzacyjny. W sobotę, na kibiców i zgromadzonych na korczyńskim rynku czeka koncert zespołu Steel Velvet oraz atrakcje motoryzacyjne, wśród których pojawi się samochód NASCAR Andiego Mancina, który pojawi się nie tylko w parku serwisowym ale i na trasie 9 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2012.

Andi Mancin:
W swojej karierze miałem już okazję startować w wyścigach górskich, ale było to wiele lat temu, dlatego tym bardziej ucieszyła mnie propozycja organizatorów oraz ekipy www.wyscigigorskie.pl,  żeby razem z Project176 i Rockstar Energy Drink pojawić się na GSMP Prządki. Będzie to z pewnością duża atrakcja, a jednocześnie wyzwanie, ale to właśnie ekipa Project176 lubi najbardziej, więc nie mogliśmy nie skorzystać z zaproszenia. Myślę, że przejazd po trasie 600 konnego Dodge Intrepid zaciekawi wszystkich. Nascar przyzwyczajony jest do torów owalnych, ale po modyfikacjach, jakie wprowadziliśmy, jest gotowy, żeby zmierzyć się także z krętą trasą wyścigu. Będzie to zadanie wymagające i dla mnie i dla samochodu, ale przede wszystkim mam zamiar dobrze się bawić i zaprezentować kibicom możliwości tego wyścigowego potwora rodem z USA. Rzadko można w Polsce zobaczyć i usłyszeć Nascara w akcji, więc nie może Was zabraknąć podczas naszego przejazdu. Do zobaczenia więc już w najbliższy weekend w Korczynie. Liczę na Was i wasz gorący doping Zapraszam też oczywiście na nasze stanowisko w strefie serwisowej. Czekać tam będzie kilka ciekawych atrakcji i niespodzianek.

Współorganizator Gmina Korczyna zapowiada na zbliżający się weekend świetną pogodę oraz słońce dla wszystkich kibiców oraz motomaniaków jacy podczas weekendu 18-20 maja przyjadą do Korczyny, gdzie w jednym miejscu zobaczycie ponad 20 tysięcy koni mechanicznych, które staną do walki podczas 1 i 2 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2012.

Łukasz Strzelecki
Rzecznik Prasowy
9 Wyścig Górski „Prządki 2012”

  • autor: Łukasz Strzelecki

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?