KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Aż trzy drużyny z Krosna w rozgrywkach Playarena

Aż trzy drużyny z Krosna w rozgrywkach Playarena Fot. archiwum

Trzy krośnieńskie drużyny walczyły w półfinałach Mistrzostw Polski Ligi Nike Playarena 2014. Niestety żadna nie wywalczyła awansu do turnieju finałowego w Warszawie. Na boisku spotkali się z najlepszymi drużynami Playareny w regionie.

REKLAMA


19 lipca trzy krośnieńskie drużyny wzięły udział w półfinałach Mistrzostw Polski Ligi Nike Playarena 2014, które odbyły się w odległej prawie o 600 km od naszego miasta Ostródzie. W Polsce odbywały się cztery turnieje półfinałowe, w których brały udział drużyny podzielone według położenia geograficznego na regiony (wschód, zachód, północ, południe). Stawką turnieju w którym brały udział krośnieńskie drużyny był tytuł Mistrza Regionu Wschód oraz przepustka do turnieju finałowego, który ma odbyć się w Warszawie. W zawodach wzięły udział 32 najlepsze drużyny między innymi z takich miast jak Kraków, Warszawa czy Łódź.

Krosno reprezentowane było przez drużyny Osiedle Guzikówka, Colbico Eba Polanka i RKS Chuwdu 2010 Krosno. Osiedle Guzikówka awans wywalczyło zdobywając tytuł Mistrza Krosna w sezonie 2013/2014, drużyna RKS Chuwdu otrzymała przepustkę za zwycięstwo w Pucharze Krosna, a drużyna Colbico natomiast otrzymała „dziką kartę”, gdyż w poprzednich mistrzostwach drużyna ta w Chorzowie zdobyła tytuł Mistrza Regionu Południe.Podkarpacie było reprezentowane jeszcze przez jedną drużynę z Dębicy.

Na czym polega Liga Playarena?
Playarena to darmowe rozgrywki piłkarskie, na które kapitanowie drużyn umawiają się na internecie i rozgrywają mecze na okolicznych boiskach, rywalizując o tytuł Mistrza Miasta. Do ligi może dołączyć każdy, kto zbierze osoby chętne do gry i zarejestruje drużynę na stronie internetowej ligi. Sezon trwa rok czasu.

W turnieju półfinałowym najlepiej wypadła drużyna RKS Chuwdu, która jako jedyna z krośnieńskich drużyn wyszła z grupy, niestety odpadła w 1/16 finałów. Drużynom Osiedle Guzikówka i Colbico Eba Polanka nie udało się wyjść z grupy. Te wyniki nie pozwoliły żadnej z naszych drużyn uzyskać awansu do turnieju finałowego w Warszawie.

Składy drużyn
Osiedle Guzikówka: Wojciech Byczyński, Paweł Sabatowski, Alan Staszewski, Tomasz Mrozowski, Mariusz Bolanowski, Adam Winiarski, Kamil Hejnar, Krzysztof Sieniawski, Marcin Janas, Maciej Krakowiecki, Tomasz Kuźmiński.

RKS Chuwdu 2010 Krosno: Mateusz Fornal, Wojciech Guzik, Mateusz Cieśla, Bernard Szeller, Mariusz Rogala, Karol Moszczyński, Krystian Walczak, Grzegorz Stec, Artur Stefanik, Dawid Gałuszka, Krystian Frączek, Kamil Kowalski.

Colbico Eba Polanka: Tomasz Biały, Kamil Kijowski, Mateusz Gumienny, Adrian Limberger, Paweł Węgrzyn, Marcin Janas, Maciej Krakowiecki, Tomasz Kuźmiński.

- Naszymi rywalami byli Mistrzowie Łodzi, Krakowa i Lublina. Niestety wszystkie trzy mecze zakończyły się naszą porażką. Mamy nadzieję, że w tym sezonie uda się nam ponownie wywalczyć awans na przyszłoroczne półfinały Mistrzostw Polski, a zdobyte w tym roku doświadczenie przełoży - powiedział Wojciech Byczyński, zawodnik drużyny Osiedle Guzikówka.

- Ten turniej był świetną okazją do sprawdzenia się z drużynami z innych miast. Na szczególną uwagę zasługuje znakomita organizacja. Wszystkie drużyny stawiły się na zawodach, co przy znacznej odległości od niektórych miast uważam za sukces. Mam nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas tego turnieju w przyszłości zaprocentuje. Dodatkowo serdeczne podziękowania należą się naszym sponsorom, bez których ten wyjazd nie byłby możliwy dla naszej drużyny. Dodatkowo drużyna pragnie złożyć serdeczne podziękowania Urzędowi Marszałkowskiemu w Rzeszowie, bez którego udział w turnieju nie byłby możliwy - podkreśla Wojciech Byczyński.

- Serdeczne podziękowania składamy również pozostałym sponsorom Panu Posłowi Piotrowi Babinetzowi, Piekarni Janek, Marcinowi Józefowiczowi, Sebastianowi Staszewskiemu (MS engine), oraz Pralni ekologicznej "Laguna" którzy również wsparli nasz wyjazd - podsumowuje Wojciech Byczyński.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?