Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

 

Krosno ma o jedno boisko więcej

altW dniu drugiego czerwca br. dyrektor ZSP nr 4 Tadeusz Wiewiórski, zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran, przewodnicząca Komisji ds. Kultury, Sportu i Turystyki, a także przewodnicząca największego osiedla im Księdza Bronisława Markiewicza w Krośnie na terenie, którego powstało to boisko, Anna Dubiel, przecinając wstęgę, dokonali uroczystego otwarcia wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie.

REKLAMA


Projekt budowy zakwalifikował się do programu mającego na celu powstanie ogólnodostępnych kompleksów sportowych realizowanych przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prace budowlane rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku i dzięki sprawnej organizacji udało się je zakończyć w czasie trwania roku szkolnego, aby jeszcze przed końcem semestru uczniowie mogli z niego skorzystać.

Pod względem technologicznym powierzchnia boiska wykonana jest z bardzo dobrej jakości materiału poliuretanowego, zapewnia on komfortowe warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. To miejsce zapewni młodzieży możliwość rozwijania ich różnorakich umiejętności sportowych. Boisko będzie dostępne zarówno dla uczniów „Naftówki” jak i wszystkich mieszkańców Krosna, którzy zaplanowali aktywny sposób spędzania wolnego czasu.

Poświęcenia obiektu dokonał ks. Tadeusz Musz, który w swoim wystąpieniu odwołał się do greckiego kanonu ideału człowieka, który prócz poszerzania swoich horyzontów myślowych dbał o swoją kulturę fizyczną. Dyrektor ZSP 4 Pan Tadeusz Wiewiórski podziękował wszystkim za pomoc w realizacji tego projektu, wyraził nadzieję, że ten obiekt będzie długo służył zarówno uczniom jak i mieszkańcom.

Na jego ręce przewodnicząca osiedla im bł. Bronisława Markiewicza Anna Dubiel symbolicznie przekazała trzy piłki odpowiadające różnym dyscyplinom sportowym takie jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka.

Pani Anna Dubiel, emerytowana nauczycielka z ZSP nr 4, podkreślała rolę, jaką odgrywa w życiu człowieka aktywność fizyczna, zapewniała, że nowopowstały obiekt sportowy nie będzie ostatnią taką inwestycją w Krośnie.

Po oficjalnym zainaugurowaniu i wystąpieniach przybyłych gości rozegrał się mecz piłkarski pomiędzy uczniami „Naftówki”, a ich nauczycielami. Pełen emocji pojedynek zakończył się remisem 2:2, jednak w dogrywce po rzutach karnych poszczęściło się nauczycielom, którzy wygrali z wychowankami 5:3.

Beata Nowak, Katarzyna Janocha
Foto: Tomasz Czaja (czajson)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj