Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Czesław Owczarek nowym trenerem Karpat Krosno

Czesław Owczarek - nowy szkoleniowiec "biało-niebieskich" Czesław Owczarek - nowy szkoleniowiec "biało-niebieskich" Fot. Łukasz Jaracz

Szymon Szydełko nie jest już trenerem Karpat Krosno, zastąpił go Czesław Owczarek.  Do rozwiązania kontraktu z Szydełkiem doszło w poniedziałek, 17 sierpnia.

REKLAMASzymon Szydełko w Karpatach Krosno spędził ponad dwa lata. "Biało-niebiescy" pod jego wodzą rozegrali siedemdziesiąt trzy ligowe spotkania, czterdzieści z nich zakończyli zwycięstwem, czternaście remisami, a dziewiętnaście razy wygrywali rywale.

17 sierpnia w siedzibie klubu doszło do spotkania Zarządu z trenerem. Po rozmowach zdecydowano rozwiązać umowę za porozumieniem stron. - W imieniu Zarządu oraz kibiców Karpat Krosno serdecznie dziękuję trenerowi Szymonowi Szydełko za jego dotychczasową pracę w krośnieńskiej drużynie i duże zaangażowanie w budowę krośnieńskiego zespołu. Szymon Szydełko przez okres swojej pracy w "biało-niebieskich" barwach dał się poznać jako ambitny, zdolny i oddany pracy szkoleniowiec. Życzę Panu trenerowi powodzenia oraz wielu sukcesów w Jego dalszej karierze - mówi Marek Penar.

Nowy szkoleniowiec "biało-niebieskich"
Nowym trenerem Karpat został 45-letni Czesław Owczarek. Szkoleniowiec ma za sobą bogatą karierę piłkarską, w trakcie której reprezentował głównie barwy klubów z Wielkopolski. W drużynach Olimpii Poznań, Sokoła Pniewy, Warty Poznań i Amici Wronki rozegrał 80 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej. Był zawodnikiem Śląska Wrocław, Odry Opole i Lecha Poznań. Karierę trenerską rozpoczął w Jarocie Jarocin, z którą awansował do II ligi. Prowadził I-ligową Wartę Poznań i III-ligową Polonię Środa Wielkopolska. W poprzednim sezonie był asystentem Mariusza Rumaka w ekstraklasowej Zawiszy Bydgoszcz.

- Wierzę, że zmiana na stanowisku szkoleniowca krośnieńskiej drużyny wniesie do gry zespołu nową jakość, przyczyni się do uwolnienia potencjału sportowego drużyny oraz spełnienia oczekiwań Zarządu i kibiców krośnieńskiego zespołu zarówno w aspekcie wyników sportowych jak i stylu gry drużyny - dodaje Marek Penar, Prezes Zarządu Karpaty Krosno.

Owczarka czeka praca nad optymalizacją charakteru gry i jej efektywności. Jak podkreśla Penar, Karpaty muszą być zespołem solidnym w obronie, kreatywnym w pomocy, skutecznym w ataku, walczącym w każdym ligowym spotkaniu od pierwszej do ostatniej minuty o pełną pulę punktów.


- Jestem głęboko przekonany, że zmiana na ławce trenerskiej drużyny podziała mobilizująco na zespół, który wielokrotnie udowadniał na boisku, że posiada charakter oraz umiejętności predysponujące do zajmowania czołowych lokat w lidze. Restrukturyzacja ligi oraz wyrównana stawka wśród III ligowych drużyn nie pozostawiają wątpliwości, że czasu na zmiany nie ma wiele. Aktualny sezon jest bardzo dynamiczny i wymagający - mówi Marek Penar.

red.
Fot. Łukasz Jaracz

3 komentarzy

 • nikt

  Tak się kończy, kiedy trener koleguje się z zawodnikami...

  Zgłoś nadużycie nikt piątek, 21, sierpień 2015 15:04 Link do komentarza
 • pitr

  Poprzedni Zarząd rozwalił Karpaty dokonując rzeczy niemożliwej.
  Oby daleko od takich Prezesów.

  Zgłoś nadużycie pitr piątek, 21, sierpień 2015 10:38 Link do komentarza
 • normy

  ...może wreszcie Karpacięta wejdą do II ligi - oby.
  Tyle czasu już to trwa i efekt żaden .
  Roztrwonić taką przewagę, jak w ubiegłym sezonie to tylko "specjaliści" potrafią.
  Liczę , że tym razem coś zaskoczy i znowu pójdziemy na mecze Karpat.
  Oby!!! Drużyna miała wolę walki!!! Do końca sezonu!!!

  Zgłoś nadużycie normy czwartek, 20, sierpień 2015 13:39 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj