KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Sukcesy Beniaminka w Kryspinowie i Nadrzeczu

W ostatni weekend listopada młodzi piłkarze Beniaminka Krosno uczestniczyli w dwóch piłkarskich turniejach. Z obu wrócili ze srebrnymi medalami. W Nadrzeczu wystąpiła drużyna U-12, natomiast w Kryspinowie U-11.

REKLAMA


Drużyna Beniaminka do lat 12 świetnie poradziła sobie w mocno obsadzonym Turnieju RSsport, który rozegrano w Nadrzeczu. Podopieczni Grzegorza Rausa przegrali tylko jedno spotkanie, z mocnym zespołem ukraińskim, Karpatami Lwów. Bilans krośnieńskiego zespołu to sześć zwycięstw, jedna porażka i aż 21 zdobytych goli przy tylko pięciu straconych.

- Siedem wartościowych spotkań, które trwały w sumie 210 minut, ciekawe wnioski i spostrzeżenia wynikające z obserwacji gry Beniaminka i przeciwników. (...) Trenerzy innych zespołów, kibice i organizatorzy wyrażali się o Beniaminku bardzo dobrze, co było dla nas motywacją - podsumowuje trener zespołu, Grzegorz Raus.

Raus również nie szczędził pochwał dla swoich zawodników i ich rywali: Zespół Karpat Lwów to już inna historia. Wybitna drużyna, rywalizująca na poziomie bardzo dobrych klubów europejskich. Ale postawiliśmy się i można było być dumnym z chłopców. (...) Duża radość Karpat Lwów po meczu z nami bardzo mnie ucieszyła, to świadczy, że był to dla nich chyba ważny mecz i okazali nam spory szacunek. Dziękuję za sumienną pracę kierownikowi Markowi Bolanowskiemu. Dla całej drużyny należą się wielkie brawa. Drużyna pokazała, że mamy potencjał i styl, w którym jest miejsce na grę zespołową i pokazanie walorów indywidualnych. (...) Od każdej drużyny można było się w ten weekend czegoś nauczyć.

Beniaminek U-12: Skrzęta, Jastrzębski, Słowik, Cierpiak, Górka, Bolanowski, Szafran, Kozubal, Zygmunt, Jarosz, Winiarski, Gazda, Serwiński.
Trener: Grzegorz Raus. Kierownik drużyny: Marek Bolanowski.

Z kolei drużyna U-11, którą prowadzi Robert Rachwał udała się do Kryspinowa na turniej "Kryspinów Cup". Zwyciężyła w nim silna drużyna spod znaku Białej Gwiazdy, Wisła Kraków. Krośnianin, Franciszek Cecuła otrzymał nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju, co jest sporym wyróżnieniem dla naszej drużyny. Cała drużyna, podobnie jak ich starsi koledzy, zdobyła srebrne medale.

- Warto było przyjechać na ten turniej. Beniaminek nie trenuje na parkiecie, więc przed tym turniejem były pewne obawy jak się zaprezentujemy. Chłopcy od początku turnieju zagrali z dużą intensywnością. (...) Srebrne medale przyjęliśmy z pokorą, ale też radością. Jestem zadowolony z postawy każdego zawodnika. Była duża agresja i zaangażowanie w grze - ocenił po turnieju trener Robert Rachwał. Przyznał również, że mimo dobrych wyników sporo musi jeszcze pracować ze swoimi zawodnikami by osiągnąć poziom najlepszych.

Beniaminek U-11: Franciszek Cecuła, Alan Wacht, Kamil Czekański, Jakub Kozłowski, Wiktor Jasiak, Mateusz Lenart, Miłosz Kluczek, Jakub Michalski, Kamil Bęben.
Trener: Robert Rachwał Kierownik: Dorota Michalska

tj
Fot. Beniaminek Krosno

  • autor: tj

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?